Międzyrzec Podlaski: Budżet obywatelski rozstrzygnięty

Międzyrzec Podlaski: Budżet obywatelski rozstrzygnięty

Mobilne miasteczko ruchu drogowego wskazali mieszkańcy, jako inwestycję do realizacji w drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Szanse na realizację ma również inny projekt, który uzyskał wysoką liczbę głosów.

Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego po ocenie zakwalifikowano pięć projektów. Głosy oddało 831 mieszkańców. Zdecydowaną większością (373) wygrało mobilne miasteczko ruchu drogowego. Z kolei 247 osób zagłosowało za modernizacją skateparku przy ul. Zarówie.

Burmistrz Zbigniew Kot podczas sesji Rady Miasta w dniu 2 października zapewnił, że w budżecie na przyszły rok uwzględni realizację obu inwestycji. A szacunkowy koszt realizacji obu przedsięwzięć to 130 tys. zł.

- Budujemy ścieżki rowerowe, a często jest tak że użytkownicy nie wiedzą jak bezpiecznie się po nich poruszać. Pomysł mobilnego miasteczka bardzo mi się spodobał. Ale to mieszkańcy musieli na niego zagłosować. I trzeba przyznać, że w tym roku aktywność w głosowaniu była większa niż rok temu. Cieszę się, że mieszkańcy biorą pod uwagę budżet obywatelski, jako sposób realizacji ważnych dla ich obszaru inwestycji - mówi burmistrz Zbigniew Kot.

Celem mobilnego miasteczka ruchu drogowego jest nauka dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przepisów oraz zasad poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Więcej w przyszłym wydaniu tygodnika nr 32 oraz na eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: