Międzyrzec otwiera się na turystów

Międzyrzec otwiera się na turystów

Co warto zobaczyć w Międzyrzecu Podlaskim, jakie są zabytkowe obiekty i gdzie się mieszczą? Tego będą mogli dowiedzieć się turyści odwiedzający miasto w nowo uruchomionym Punkcie Informacji Turystycznej. Jego siedziba ulokowana została w budynku dawnego magistratu przy placu Jana Pawła II.

Punkt Informacji Turystycznej swoją działalność rozpocznie od końca kwietnia. W budynku trwają ostatnie prace zmierzające do przygotowania siedziby do obsługi turystów. Wszystko po to, by osoby odwiedzające miasto miały łatwiejszy dostęp do informacji na temat atrakcji i miejskiej bazy turystycznej. Decyzja o utworzeniu takiego punktu w Międzyrzecu Podlaskim związana jest także z faktem, że od 2016 roku miasto należy do Lokalnej Organizacji Turystycznej "Między Bugiem a Krzną".

– Zadaniem punktu będzie też udzielanie informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i targowych, odbywających się w Międzyrzecu Podlaskim i okolicach, ale także informowanie o ważnych obiektach historycznych i sakralnych. Będzie tu można otrzymać mapy, informatory oraz kupić pamiątki związane z Międzyrzecem – zapowiada burmistrz Zbigniew Kot. 

Przy tworzeniu bazy atrakcji i podmiotów turystycznych miasto zamierza współpracować z lokalnymi przedstawicielami branży gastronomicznej, hotelarskiej i turystycznej, a także okolicznymi gminami. Niektórzy radni są ciekawi, ile miasto wyłoży na uruchomienie i prowadzenie Punktu Informacji Turystycznej. – Ile ten punkt będzie kosztował miasto i jakiej instytucji zostanie powierzone prowadzenie punktu – dopytywał radny Robert Idzikowski na sesji Rady Miasta 28 marca.

– Przyglądaliśmy się, jak funkcjonują takie punkty w innych miastach naszego regionu. Punkt będzie czynny sezonowo od końca kwietnia do września, w miesiącach, gdy ruch turystyczny jest największy – sprecyzował burmistrz.

Oprócz informacji turystycznej w budynku dawnego magistratu przy placu Jana Pawła II nadal będzie działał publiczny punkt dostępu do internetu.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: