Michał i Stanisław podążają śladami Huberta Hurkacza

Michał Charłampowicz (z lewej) i Stanisław Michalczuk ze zdobytymi trofeami

W Łęcznej rozegrano 23 i 24 marca Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Skrzatów (do lat 12) w tenisie. Dwa medale zdobyli w nich zawodnicy BKS Gem Biała Podlaska, szkoleni przez Tomasza Ługowskiego.

W turnieju uczestniczyło 11 chłopców i 7 dziewczyn. Bialczanie Michał Charłampowicz i Stanisław Michalczuk okazali się najlepsi w grze podwójnej. W meczu finałowym, który miał wiele zwrotów i trwał prawie dwie godziny, co na tym poziomie zdarza się bardzo rzadko, pokonali faworytów mistrzostw Wojciecha Wdowiaka i Jana Martyniuka z Avii Świdnik 6:4, 7:6.

Nasi tenisiści rywalizowali także w rozgrywkach singlowych. Michał doszedł do ćwierćfinału, a Stanisław wywalczył brązowy medal, odpadając w półfinale, po zaciętej grze z późniejszym mistrzem – Wdowiakiem.

Z ciekawością śledzić będziemy dalsze sportowe losy bialskich młodych sportowców.