Miasto z kasą na nowe przejścia dla pieszych

Miasto z kasą na nowe przejścia dla pieszych
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Powstaną nowe przejścia dla pieszych, które mają poprawić bezpieczeństwo w mieście. Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panem wojewodą Lechem Sprawką umowę, dzięki której w Białej Podlaskiej powstaną nowe przejścia na skrzyżowaniu ulic: Al. Jana Pawła II, Parkowej i Kard. Stefana Wyszyńskiego. 

Otrzymane dofinansowanie wyniosło 167,5 tys. zł i pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – To już trzecie dofinansowanie, jakie pozyskaliśmy w tej kadencji na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych. To znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych dzięki m.in.: dodatkowym urządzeniom bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpiecznym azylom dla pieszych, systemowi identyfikacji pieszego – komentuje prezydent Michał Litwiniuk.

I dodaje, że realizacja zadania znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz na jakość życia mieszkańców Białej Podlaskiej: – Dotychczas pieszy miał do przejścia długą drogę przez jezdnię o długości 12 m i 14 m, nie były zastosowane żadne dodatkowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” z 2 listopada i na www.eprasa.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: