Miasto w czołówce rankingu Forbes

Miasto w czołówce rankingu Forbes
fot. Forbes

BIAŁA PODLASKA Miasto znalazło się w gronie miast wyróżnionych przez magazyn „Forbes” w rankingu „Miast Przyjaznych dla Biznesu”. Biała Podlaska zajęła 3. miejsce w kategorii miast do 150 tys. mieszkańców za działania podjęte przez samorząd, by pomóc lokalnym przedsiębiorcom w trudnym czasie pandemii. Wśród nich było m.in. zwolnienie przedsiębiorców z podatku od nieruchomości.

W uroczystej gali, która odbyła się w ubiegłym tygodniu Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, uczestniczyli prezydent Michał Litwiniuk i zastępca prezydenta Maciej Buczyński.

– Jestem dumny z tego wyróżnienia i tak wysokiej lokaty. To my byliśmy jednym z pierwszych samorządów, które zwolniły przedsiębiorców od podatku od nieruchomości, opłaty prolongacyjnej przy odroczeniu płatności lub rozłożeniu podatku na raty oraz z czynszu za najem lokali z zasobów spółki miejskiej ZGL. Nasz samorząd doceniono także za zaktywizowanie zawodowe mieszkańców poprzez stworzenie warunków do założenia własnej działalności gospodarczej dzięki realizacji projektu unijnego „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska” – wspomina prezydent Litwiniuk.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” z 19 października.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: