Miasto odśnieży zimą drogę wojewódzką

Miasto odśnieży zimą drogę wojewódzką

MIĘDZYRZEC PODLASKI Miasto i drogowcy przygotowują się do sezonu zimowego. Zanim sypnie śnieg, a na ulice wyjadą pługi, samorządy muszą podjąć stosowne uchwały, które uregulują zasady utrzymania dróg zimą. I taką właśnie uchwałę w sprawie przebiegającego przez Międzyrzec Podlaski odcinka drogi wojewódzkiej nr 813 przyjęli 28 listopada radni.

Rada Miasta podczas sesji wyraziła zgodę na zarządzanie fragmentem drogi wojewódzkiej nr 813.  To oznacza, że miasto przejmuje na siebie obowiązki w zakresie bieżącego utrzymania czystości oraz zieleni w pasie drogowym na przebiegającym przez Międzyrzec odcinku tej trasy. To nie pierwszy raz, gdy samorząd podejmuje się zadania zimowego odśnieżania i letniego koszenia poboczy przy ul. Partyzantów czy Zahajkowskiej.

- Zadanie utrzymania drogi wojewódzkiej nr 813 w okresie zimowym i letnim w takiej formie jest realizowane od kilku lat i sprawdza się. Powierzenie utrzymania odcinka tej trasy miastu jest korzystniejsze dla mieszkańców ze względu na to, że jesteśmy w stanie szybko i na bieżąco wykonać niezbędne zadania. Nie musimy czekać, aż Zarząd Dróg Wojewódzkich przyjedzie nam te drogi odśnieżyć. Uchwała, którą dzisiaj podejmujemy, ma charakter intencyjny, lecz jest niezbędna dla Zarządu Województwa, aby mógł podjąć kroki i te zadanie nam przekazać, bo konkretne działania będą podejmowane na podstawie porozumienia. Oczywiście, w ślad za tym idą fundusze z województwa na to zadanie - wyjaśniał Paweł Łysańczuk, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

Uchwałę radni przyjęli jednogłośnie 13 głosami "za". Umowa, która zostanie zawarta pomiędzy międzyrzeckim samorządem a Zarządem Dróg Wojewódzkich, obowiązywać będzie od 1 stycznia do końca 2020 roku.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: