Mechaniczny pies na licytacji WOŚP

Mechaniczny pies na licytacji WOŚP
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na licytację trafi – pod patronatem „Podlasianina” – stalowa rzeźba psa-przewodnika dla niewidomych dzieci, wykonana przez bialskiego artystę metaloplastyka Dariusza Guzowskiego.

Rzeźbę będzie można wylicytować za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Piesek wykonany jest z podzespołów samochodowych, wału korbowego, łańcuchów rozrządu i elementów skrzyni biegów. A kość, którą trzyma w zębach, z tłoków silnikowych. Całość przymocowana jest na masywnym drewnianym cokole osadzonym na kółkach.

Dzieło w swojej idei nawiązuje do psa-przewodnika, który towarzyszy i ułatwia życie ociemniałym dzieciom, którym coraz trudniej poruszać się w otaczającym nas świecie, pełnym różnorakich zasadzek w postaci pędzących pojazdów, ludzi zapatrzonych w telefony komórkowe, a nawet ruchomych drzwi. Wszechobecny gwar praktycznie uniemożliwia osobom niewidzącym lokalizowanie przeszkód i niebezpieczeństw na swojej drodze. Pieniądze zebrane podczas zbiórki mają zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

RTG

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: