Kukiz w Białej: Wierzę, że postkomuna runie

Kukiz w Białej: Wierzę, że postkomuna runie

BIAŁA PODLASKA Paweł Kukiz wraz z kandydatem na posła Jarosławem Sachajko 13 września przemierzali miejscowości z okręgu wyborczego nr 7, a na ich mapie znalazła się m.in. Biała Podlaska.

Kukiz opowiedział o postulatach swojego ugrupowania, m.in. o referendum, które pozwoliłoby wypowiedzieć się Polakom czy są za małżeństwami homoseksualnymi i adopcją przez nich dzieci. – Głosowanie przez internet to kolejny postulat Kukiz'15. Skoro możemy pobierać pieniądze z konta przez internet i przeprowadzać poważne operacje tym sposobem, to również można skorzystać z takiej formy głosowania. Taki system istnieje m.in. w Estonii. Kolejna sprawa to dekoncentracja administracji, dlaczego wszystkie urzędy mają się znajdować w Warszawie? – zastanawia się poseł.

Do tego dochodzi jeszcze powołanie sędziów pokoju do rozstrzygania najprostszych spraw zagrożonych sankcją do roku pozbawienia wolności, jednomandatowe okręgi wyborcze, rozdzielenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości oraz możliwość odwołania posła. Kukiz ma też pomysły dla przedsiębiorców. To m.in. możliwość zaniechania składek ZUS w okresie zimowym i zwolnienie z podatku VAT zdrowej żywności.

Podczas spotkania głos zabierali mieszkańcy. Nie brakowało głosów zawodu z powodu niespełnienia obietnic wyborczych sprzed ostatnich wyborów oraz zacieśnienia współpracy z PSL. Kukiz zapewnił, że jego działania zmierzają do naprawy państwa małymi krokami oraz odsunięcia od władzy obecnie rządzących. Obecny system nazywa "postkomuną" i żywi nadzieję, że on niebawem minie a obywatele będą mogli mieć kontrolę nad władzą. Prezesa partii rządzącej nazywa "naczelnikiem państwa" a działania posła Kuchcińskiego określa jako "nieprzyzwoite".

Nieoficjalnie mówi się, że w tym lub kolejnym tygodniu Białą odwiedzić ma także Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), z którym Paweł Kukiz zawarł niedawno porozumienie. Poinformujemy o ewentualnej dacie i godzinie spotkania z mieszkańcami.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: