Krótsza kolejka tirów do Koroszczyna

Krótsza kolejka tirów do Koroszczyna

POWIAT BIALSKI Zmniejsza się kolejka ciężarówek oczekujących na wyjazd Polski przez Koroszczyn.

Ostatniej doby (15/16 listopada) w Oddziale Celnym w Koroszczynie odprawiono łącznie w obu kierunkach 2007 pojazdów ciężarowych, z tego: 940 pojazdów na kierunku przywozowym do Polski i 1067 pojazdów na kierunku
wywozowym z Polski. – Są to duże ilości biorąc pod uwagę możliwości przepustowe i infrastrukturę przejścia – podkreśla Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie..

We wtorek 16 listopada według danych z godz. 8.00 na wjazd do Polski po stronie białoruskiej oczekiwało około 370 pojazdów – szacunkowy czas oczekiwania to 9 godzin.
– W porównaniu z poprzednią dobą zdecydowanie skróciła się kolejka pojazdów ciężarowych oczekujących na wyjazd z Polski. Jeszcze wczoraj rano w kolejce oczekiwało 1200 ciężarówek, a czas oczekiwania wynosił dobę. Dziś jest to 400 pojazdów ciężarowych, a szacunkowy czas oczekiwania do odprawy to 9 godzin. Zamknięcie przejścia granicznego w Kuźnicy powoduje przesunięcie ruchu towarowego na dwa pozostałe przejścia towarowe na granicy
z Białorusią, tj. Koroszczyn (woj. lubelskie) i Bobrowniki (woj. podlaskie). Jest to obecnie główną przyczyną spiętrzenia ruchu i tworzenia się kolejek – informuje rzecznik lubelskiej IAS.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: