Kontra na rzecz schroniska Azyl

Kontra na rzecz schroniska Azyl
fot. Szkoła Tańca Kontra

Utalentowanych tancerzy w Kontrze nie brakuje

BIAŁA PODLASKA Przed nami premiera spektaklu charytatywnego „Odnalezione Szczęście”, na którą zaprasza Szkoła Tańca Kontra oraz prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Odbędzie się ona 21 czerwca w godz. 11, 12:30 i 17 w bialskim amfiteatrze. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to 40-minutowy spektakl charytatywny oparty na teatrze tańca w choreografii Doroty Kowalczyk, w wykonaniu Tancerzy Szkoły Tańca Kontra. Jego celem jest pomoc dla zwierzaków ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt AZYL.

Zapisy i więcej informacji można uzyskać pisząc na adres kontakt@szkolatancakontra.pl. – Wstęp wolny, jednak jako inicjatywa charytatywna i w szczytnym celu wpuszczamy na widownię jedynie osoby, które zostawią „cegiełkę” na rzecz Azylu – zapowiadają przedstawiciele Kontry. Wśród przedmiotów potrzebnych do schroniska są m.in. płyny do podłogi, do naczyń, do mycia toalet, army suche psie (np. bosh, bosh soft, brit care, lukullus, formuła 50, arion), karmy mokre, naturalne żwacze/gryzaki i smaczki, szelki guard rozmiar M, obroże, nożyczki groomerskie, rozcinak do filców, spray ułatwiający rozczesywanie czy garnki stalowe.

A jeśli chodzi o samo przedstawienie to na scenie zobaczymy tancerzy w wieku od 7 do 45 roku życia, a jest ono skierowane przede wszystkim do najmłodszej publiczności – przedszkolnej i szkolnej, chociaż dorosły widz z pewnością też wyniesie z niej wartość dla siebie.

Drugą imprezą przygotowywaną przez Kontrę jest III Turniej Tańca KONTROWISKO, który odbędzie się 19 czerwca w amfiteatrze w godzinach 9-14. Wstęp dla mieszkańców prawdopodobnie będzie zamknięty, ponieważ prawdopodobnie wszystkie miejsca będą zajęte przez rodziców tancerzy. Jednak jeśli będą jeszcze wolne miejsca to mieszkańcy zostaną wpuszczeni.  Nad tym wydarzeniem również Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Ten projekt powstał jako jeden z pierwszych w Polsce takich turniejów. W zeszłym roku, kiedy w marcu został ogłoszony lockdown i odebrano tancerzom możliwość występu na scenie. Szkoła zorganizowała własny turniej tańca online dla swoich solistów. Odbył się on w kwietniu i wzięło udział 65 uczestników, którzy pokazali 86 prezentacji w różnych stylach takich jak jazz, modern i disco dance. W tej edycji uczestnicy sami sobie układali występ solowy i dobierali muzykę. W jury zasiedli instruktorzy Szkoły Tańca KONTRA..

-Turniej okazał się tak ogromnym sukcesem, że od razu postanowiliśmy zrobić drugą edycję, ale już na skalę ogólnopolską. Nad turniejem Honorowy Patronat Objął wówczas Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Do wzięcia udziału zapraszaliśmy również Szkoły Tańca z naszych okolic, by zjednoczyć się w tym trudnym czasie i pokazać taneczną siłę ale niestety żadna z nich nie przyjęła zaproszenia. Gościliśmy za to wiele Szkół Tańca z całej Polski, dzięki czemu turniej był na bardzo wysokim tanecznie poziomie – słyszymy.

Podczas zbliżającej się edycji zaprezentowanych zostanie łącznie 124 występów solo i duetów oraz 18 występów mini formacji i formacji. Na sam koniec turnieju odbędzie się coroczna gala kończąca sezon, gdzie doceniając pracę naszych tancerzy wręczamy im stypendia, certyfikaty czy nagrody specjalne.

Więcej informacji na profilu facebookowym Szkoły Tańca Kontra.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: