Koncertowa już przejezdna

Koncertowa już przejezdna

BIAŁA PODLASKA Trwają jeszcze prace na ul. Koncertowej, ale dobra wiadomość jest taka, że okoliczni mieszkańcy mogą już tym odcinkiem przejeżdżać.

Ul. Koncertowa od ubiegłego tygodnia jest już przejezdna dla mieszkańców pobliskiego osiedla. Od ul. Dalekiej do przyszłego ronda położono asfalt, trwa budowa chodników i wjazdów na posesje, montowane są również słupy oświetleniowe. Co ważne, powstał oczekiwany kanał deszczowy, który rozwiązuje problem zalewania i podtopień. Koszt budowy to 7 mln zł.

Prace wykonają dwie bialskie firmy: Budomex i TreDrom. W czasie budowy drogi zaszła pewna istotna zmiana. Na skrzyżowaniu z ul. Witoroską powstanie bowiem rondo, którego nie było w pierwotnym planie. Prezydent zgodził się na to rozwiązanie, prace związane z przygotowaniem inwestycji w kierunku ronda ruszyły.

– Realizacja przebiega bardzo sprawnie, do końca lata budowa będzie zakończona – dowiadujemy się od rzecznik prezydenta Gabrieli Kuc-Stefaniuk.

Natomiast od 11 czerwca będzie etapowo zamknięta ul. Gromadzka, na odcinku od ul. Koncertowej do ul. Przelotnej, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu. Utrudnienia potrwają około miesiąca.

– Prace wiążą się z realizacją zadania „Budowa ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej wraz z oświetleniem, ścieżką rowerową, chodnikiem, budową i przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej, zabezpieczeniem i przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej oraz przebudową istniejącego skrzyżowania z ul. Witoroską i istniejącymi drogami bocznymi”. Dokładnie chodzi o wykonanie kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni na ulicy Gromadzkiej – uzupełnia rzecznik.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: