Koło Bialczan zaprasza do członkostwa

Koło Bialczan zaprasza do członkostwa

Podczas walnego zgromadzenia Koła Bialczan zorganizowanego w murach I LO rozmawiano o przyszłości stowarzyszenia. A ta zakłada m.in. pomoc w zorganizowaniu zjazdu absolwentów

BIAŁA PODLASKA Walne zgromadzenie Koła Bialczan było okazją do rozmowy o kondycji stowarzyszenia oraz planach na przyszłość. Podstawowe zadanie, jakie stawia przed sobą zarząd, to pozyskanie nowych członków, bo ich liczba wciąż spada.

Prezes Koła Bialczan Waldemar Godlewski zaznacza, że kondycja stowarzyszenia jest dobra, chociaż wciąż liczy na to, że liczba członków powiększy się. Bilans osobowy nie jest bowiem do końca zadowalający. – Mamy obecnie 112 członków, 27 w Warszawie. W ostatnim czasie ubyło 7 osób, 2 zmarły, a 8 przybyło – wylicza Godlewski. I zachęca do wstępowania w struktury stowarzyszenia. – To miejsce dla tych bialczan, którym leży na sercu dobro miasta. Zapraszamy do nas wszystkich mieszkańców – dodaje.

Jakie zadania na najbliższy czas? W rozmowie z "Podlasiakiem" prezes mówi o tym, że już w lipcu rozpoczną się prace przy kolejnych mogiłach, które zostaną wyremontowane dzięki zbiórce z ostatniej kwesty na cmentarzu przy ul. Janowskiej.

Poza tym Koło Bialczan włącza się w organizację zaplanowanego na połowę września zjazdu absolwentów I LO im. J.I. Kraszewskiego oraz II LO im. E. Plater. – Każdy absolwent dostanie wyprawkę z pamiątkowymi gadżetami, będzie też bal i spotkanie towarzyskie – opowiada Godlewski.

Zjazd będzie dużym wydarzeniem kierowanym do wszystkich osób związanych z Platerką i Kraszakiem: od absolwentów, przez nauczycieli, po rodziców.

Więcej o planowanym zjeździe przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 17

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: