Kolejny sukces podopiecznych Pixela!

Kolejny sukces podopiecznych Pixela!
fot. BCK

BIAŁA PODLASKA Kolejny sukces podopiecznych Pracowni Grafiki Komputerowej Pixel. Tym razem wśród nadesłanych na Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” prac wyróżniono kilkoro bialczan.

Jury XLII edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu pochyliło się nad aż 800 pracami z 54 ośrodków, z czego 58 prac z było z zagranicy – Argentyny, Hong-Kongu, Łotwy i Serbii, na finał konkursu wyłoniło 20 równorzędnych nagród.

W gronie laureatów konkursu, znaleźli się wychowankowie Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”działającej w Bialskim Centrum Kultury, którą prowadzi Lilla Wielgan-Michaluk. Za rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań sztuką i muzealnictwem opiekunka pracowni także otrzymała nagrodę.

Podopieczni Piksela stworzyli animacje pt. „Ożywiamy arcydzieła”, a byli to: Lidia Sacharuk, Helena Sacharuk, Oliwia Rogoźnicka, Kamil Turyk, Oliwia Żuk, Kamil Gryglas i Weronika Siliwoniuk.

Na wystawie pokonkursowej zaprezentowano 350 najlepszych prac w pięciu kategoriach wiekowych i kategorii osób z niepełnosprawnościami. Dzieła zaskakują różnorodnością zastosowanych technik plastycznych i materiałów, ciekawymi kompozycjami i nieszablonowym ujęciem tematu przygody w muzeum.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy