Kodeń, Piszczac i Janów gminami na szóstkę

Kodeń, Piszczac i Janów gminami na szóstkę

Przedstawiciele gmin Kodeń, Piszczac i Janów Podlaski odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk wicemarszałka Dariusza Stefaniuka

REGION O tym, że samorządy powiatu bialskiego skutecznie pozyskują fundusze unijne do realizacji inwestycji, mogliśmy nie raz już się przekonać. W uznaniu dla tego typu działań trzy z nich zostały w ubiegłym tygodniu nagrodzone i wyróżnione przez marszałka województwa lubelskiego.

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Kurier Lubelski. W ubiegłym roku samorządy były oceniane pod względem m.in. atrakcyjności turystycznej czy przyjazności mieszkańcom. W tym roku kapituła ekspertów oceniała sprawność gmin w pozyskiwaniu i wykorzystaniu dotacji z Unii Europejskiej.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych w regionie samorządów wręczono 18 lipca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Wytypowano po jednym zwycięzcy z każdego powiatu województwa lubelskiego i po dwie gminy z tych powiatów. W powiecie bialskim zwycięzcą została gmina Kodeń, doceniona za realizację projektu ukierunkowanego na poprawę jakości bezpieczeństwa i nauczania przedszkolnego. Natomiast w gronie gmin wyróżnionych znalazł się Piszczac i Janów Podlaski.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: