Kiedy skończą tunel? Rok opóźnienia!

Kiedy skończą tunel? Rok opóźnienia!

BIAŁA PODLASKA Nie możemy się doczekać zakończenia budowy bezkolizyjnego skrzyżowania wraz z tunelem, które zastąpi dotychczasowy przejazd kolejowo-drogowy w rejonie ulic Lubelskiej i Witoroskiej w Białej Podlaskiej. Inwestycję prowadzi PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Skąd wynika tak duże opóźnienie z zakończeniem robót?

Samorząd odpowiada za drogi dojazdowe.

– PLK wybudowały wiadukt kolejowy, po którym od ubiegłego roku kursują pociągi. Do wykonania została budowa murów oporowych, które dodatkowo zabezpieczą obiekt – informuje Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK. Jak dodaje, obiekt usprawni komunikację w mieście i podniesie poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej.

Jednak wszystko to dobrze wiemy. Pytanie zasadnicze brzmi: dlaczego do tej pory inwestycja nie została zakończona, notując już roczne opóźnienie! Które zresztą może być jeszcze większe… Przypominamy, że prace rozpoczęły się w 2018 r.

Według Wilgusiaka, na zmianę terminów wpływają trudne warunki gruntowe, występujące przy przejściu podziemnym na stacji Biała Podlaska. Wykonawca trafił na szereg niezidentyfikowanych kolizji z infrastrukturą podziemną. O potrzebie zmiany projektu pisaliśmy kilka miesięcy temu. Efekt? Zakończenie prac planowane jest na przyszły rok.

Bezkolizyjne skrzyżowanie w rejonie Lubelskiej i Witoroskiej jest częścią większej inwestycji, obejmującej modernizację stacji Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol. – Od ubiegłego roku podróżni korzystają z nowych peronów, z udogodnieniami dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, w Terespolu i Małaszewiczach. W Terespolu przebudowano przejście podziemne, a Lokalne Centrum Sterowania, wyposażone w komputerowe urządzenia, zwiększyło bezpieczeństwo w ruchu pociągów – dodaje Rafał Wilgusiak.

Również na stacji Biała Podlaskiej pasażerom będą służyły nowe, wygodne perony. Do tej pory powstał peron wyspowy, który wyposażono w szeroką wiatę. Wybudowano też połowę przejścia podziemnego. Planowane zakończenie wszystkich prac w Białej Podlaskiej nastąpi dopiero w czwartym kwartale przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: