KGW z Bubla Granny gotuje żołnierzom na granicy

KGW z Bubla Granny gotuje żołnierzom na granicy

GMINA JANÓW PODLASKI Mieszkańcy nadbużańskich miejscowości na wiele sposobów starają się okazać wsparcie żołnierzom i służbom strzegącym granic państwa. Koło Gospodyń Wiejskich ze wsi Bubel Granna przygotowało obiady dla żołnierzy, którzy stacjonują terenie gminy Janów Podlaski.

Pomysłodawcą akcji gotowania obiadów żołnierzom był Zdzisław Bożemój, sołtys wsi Bubel Granna. To on na hasło „Murem za polskim mundurem” skrzyknął członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Panie przeprowadziły między sobą zbiórkę pieniędzy i kupiły produkty, z których przygotowały pyszne gołąbki, zupę, szarlotkę i sernik przedstawicielom służb, które na co dzień strzegą granicy.

– Byłem w wojsku i wiem, jak wyglądają trudy żołnierskiego życia. Od kilku tygodni w sąsiedniej wsi stacjonują żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Podkarpacia. Chcieliśmy im w taki sposób podziękować za służbę. A wiem, że w mojej wsi są superdziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich, które bez wahania włączają się w ciekawe inicjatywy. Przygotowaliśmy żołnierzom obiady. Posiłki zawieźliśmy także policjantom z posterunku w Starym Pawłowie. Bardzo byli zadowoleni. Mamy w planach kolejną akcję, tym razem przygotujemy pierogi. Jestem dumny z moich koleżanek, mówiąc potocznie można z nimi konie kraść. Są zawsze chętne do pomocy – mówi sołtys Zdzisław Bożemój. (…)

Więcej na ten temat w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu dla „Podlasianina” na: eprasa.pl

(mp)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: