Każdy może pomóc podopiecznym Dziupli

Każdy może pomóc podopiecznym Dziupli
zdjęcia: nadesłane

To wyjątkowa zbiórka, bo zainicjowana przez mieszkańców. Każdy może się włączyć i przekazać np materiały szkolne lub produkty kosmetyczne na potrzeby świetlicy Dziupla.

Inicjatorką akcji jest Dominika Makarewicz, mieszkanka jednego z bialskich osiedli. Postanowiła zorganizować zbiórkę produktów papierniczych oraz kosmetycznych dla podopiecznych świetlicy środowiskowej Dziupla. Wśród produktów, które można piłki, lalki, naczynia kuchenne czy książki.

Dominika podkreśla, że zaangażowanie w akcję jest spore, a w inicjatywę włącza się także miasto. – Jest więcej osób chętnych do robienia zbiórki niż mogę ogarnąć – mówi. A skąd pomysł na zbiórkę? – Mam dwójkę dzieci, które mają wszystko. A dzieci z Dziupli nie. Nauczyłam się, że dobroczynność musi być ukierunkowana konkretnie, czyli że jest określona potrzeba, określone osoby i działania – dodaje.

W akcję włączyły się m.in. nauczycielki z IV LO im. S. Staszica Magdalena Klimiuk i Katarzyna Michałowska-Weiner. – Młodzież jest bardzo chętna i aktywna, nasz wolontariat działa prężnie, uczniowie sami wychodzą z inicjatywą, robią zbiorki składkowe sami przynoszą rzeczy z listy nawet absolwent naszej szkoły chce się włączyć w tę akcję, angażują się także nauczyciele – przyznaje Magdalena Klimiuk. Produkty można zostawiać także w kawiarni CoffeLove zlokalizowanej przy placu Rubina, której właściciele - Anna i Mariusz Kuc - chętnie angażują się w inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności a w swoim lokalu starają się zawsze być eko.

To już druga akcja organizowana przez Dominikę. Z jej inicjatywy, przy wsparciu mieszkańców oraz władz miasta zorganizowano akcję sprzątania brzegów Krzny w okolicy Koncertowej i Chłodnej. Wzięły w niej udział władze miasta, uczniowie bialskich szkól oraz przedstawiciele spółki miejskiej Zieleń, która zapewniła worki i transport śmieci.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: