Biała Podlaska: Kaczyński w konstytucyjnej kamizelce. Sprawą zajmuje się policja

Biała Podlaska: Kaczyński w konstytucyjnej kamizelce. Sprawą zajmuje się policja

Nieznani sprawcy ozdobili pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich banerem z napisem "Konstytucja". Policja szuka osób, które to zrobiły.

– Funkcjonariusze, którzy patrolowali miasto o godz. 6 rano zauważyli, że na sylwetce Lecha Kaczyńskiego wisi baner z napisem "konstytucja". Zdjęli go i zabezpieczyli, teraz sprawą zajmuje się policja – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.

Miejsce to objęte jest miejskim monitoringiem, który również policja sprawdziła. Okazało się, że widać tam dwóch mężczyzn, którzy uczepiają baner. Rzecznik nie była w stanie na ten moment powiedzieć co grozi za taki czyn, będzie to możliwe do określenia, gdy sprawa zostanie wyjaśniona i poznane zostaną okoliczności zdarzenia.

Zajęcie na swoim facebookowym profilu skomentował poseł Stanisław Żmijan (PO). Napisał "Represje wywołują jeszcze większy opór społeczeństwa. Brawa dla odważnych ludzi z Białej Podlaskiej". – Mimo słabej prezydentury Lecha Kaczyńskiego należy mu się szacunek, że pełniąc swoją funkcję zawsze szanował zapisy Konstytucji. Dziś mieszkańcy Białej Podlaskiej postanowili przypomnieć jego postawę politykom Prawa i Sprawiedliwości, którzy tak chętnie odwołują się do dziedzictwa prezydenta Kaczyńskiego, a jednocześnie łamią na każdym kroku zasady demokratycznego państwa prawa dla wyłącznych korzyści swojego obozu politycznego – uważa poseł z Międzyrzeca Podlaskiego.

Baner na sylwetce byłego prezydenta zauważyli policjanci patrolujący miejskie ulice

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: