Jednorazowe bez zmian, więcej za bilety okresowe

Jednorazowe bez zmian, więcej za bilety okresowe

Podwyżki cen biletów zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2020 r.

BIAŁA PODLASKA O tym, że bilety uprawniające do poruszania się komunikacją miejską były jednymi z najtańszych w regionie, mówiło się od dawna. Dlatego władze spółki zdecydowały o wprowadzeniu regulacji. Podrożeją bilety okresowe.

Na ostatniej sesji radni zdecydowali o zmianie stawek biletów imiennych wieloprzejazdowych. Na przykład te 30-dniowe podrożeją o 16 zł, a 90-dniowe o 70 zł. Podczas sesji Rady Miasta w dniu 30 października prezes MZK Krzysztof Trochimiuk zwrócił uwagę na sytuację finansową spółki. Przypomniał, że ubiegły rok spółka zamknęła ze stratą ponad 600 tys. zł, a w tym roku prognozowana strata sięgnie 1,1 mln zł.

Jak dokładnie kształtować się będą ceny? Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że wprowadzone zostały dwie strefy i co za tym idzie - ustalono stosowny cennik. W strefie obejmującej miasto (S1) bilet 30-dniowy kosztować będzie 38 zł (ulgowy) i 76 zł (normalny). Takie same ceny obowiązywać będą w strefie S2, obejmującej teren gminy. Dla pasażerów, którzy zdecydują się na połączenie S1 i S2, ceny wynosić będą 90 zł za normalny bilet i 45 zł za ulgowy. W górę pójdą także bilety 90-dniowe. Na strefę S1 kosztować będą kolejno 95 i 190 zł za ulgowy i normalny, podobnie w przypadku strefy S2. W przypadku pasażerów, którzy zechcą mieć bilet na obie strefy ceny zostaną na poziomie 115 i 230 zł. Dla posiadaczy kart Dużej Rodziny bilety w strefie S1 i S2 kosztować będą po 130 zł, a w przypadku połączenia stref - 160 zł.

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika Podlasianin od 19 listopada

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: