Jak przeżyć koniec świata

Jak przeżyć koniec świata

CO PRZECZYTAĆ? Wydawnictwo Kompania Mediowa prezentuje naszym czytelnikom kolejny tytuł z serii „Inwestuj w siebie” pt. „Jak przeżyć koniec świata. Plan na niepewne czasy”. Autor James Rawles, były oficer wywiadu armii Stanów Zjednoczonych, wyjaśnia wszystko, co musimy wiedzieć, aby chronić siebie i swoją rodzinę w najtrudniejszych sytuacjach. Drugą z książek, tym razem od Wydawnictwa Insignis Media, jest „Mindf*ck. Cambridge Analytica, czyli jak popsuć demokrację”.

„Jak przeżyć koniec świata”. Pandemia. Atak terrorystyczny. Katastrofa naturalna. Globalne załamanie finansowe. Czasem wystarczy jedno wydarzenie, aby odwrócić nasz świat do góry nogami. Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy damy radę stawić czoła niespodziewanym problemom: od ogromnego bezrobocia, drastycznego spadku wartości pieniądza, niedoboru żywności, po odcięcie dostaw energii lub wody? Ta książka przygotuje nas na największe katastrofy. Przybliży też sposoby na to, jak zabezpieczyć się przed ich skutkami. Autor dzieli się taktykami i technikami przetrwania na własną rękę. Bardzo konkretnie podpowiada, ile jedzenia powinniśmy zabezpieczyć w domu, jak filtrować wodę deszczową. Jak przygotować się do opieki nad chorymi w sytuacji, kiedy nie możemy liczyć na profesjonalną pomoc medyczną.

Już z wprowadzenia do tej książki zrozumiecie, co w czasach pandemii znaczy być przezornym i przygotowanym, a przecież może być gorzej. Poznajcie rady byłego oficera wywiadu Armii USA, zawodowca, który zna temat jak nikt inny. Co warto zrobić, żeby przetrwać? 

„Mindf*ck. Cambridge Analytica, czyli jak popsuć demokrację”. 17 marca 2018 roku Christopher Wylie dał się poznać światu jako sygnalista w jednej z największych afer politycznych ostatniego dziesięciolecia. Tego dnia w „Guardianie” i „New York Timesie” ukazały się wyniki rocznego śledztwa dziennikarskiego obu redakcji. Artykuły bazowały na ujawnionych przez Wyliego informacjach o działaniach Cambridge Analytiki, brytyjskiej firmy doradztwa politycznego, i ich wpływie zarówno na wynik referendum w sprawie Brexitu, jak i na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Książka Wyliego ujawnia m.in. kulisy amerykańskiej operacji firmy Cambridge Analytica. Korzystając z olbrzymiego zasobu pozyskanych z Facebooka danych (ponad 87 milionów użytkowników), rozbiła ona, spolaryzowała i zantagonizowała amerykańskie społeczeństwo.

Wylie ujawnił związki Cambridge Analytiki, Donalda Trumpa, Facebooka, WikiLeaks, rosyjskiej agentury i międzynarodowych hakerów. Jego opowieść to nie tylko pasjonująca publikacja demaskatorska, żywiołowo napisana i czytająca się lepiej niż niejedna powieść sensacyjna. To także poważne ostrzeżenie o zagrożeniach, jakie niosą za sobą nowoczesne technologie i potężne narzędzia informatyczne. A to, co wydarzyło się w roku 2016, było zaledwie próbnym rozruchem machiny manipulacji. Bezwzględni gracze wciąż czyhają na twoje dane i chcą przejąć kontrolę nad tym, co myślisz.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy