Jak klimat wpływa na człowieka? Oni już to wiedzą

Jak klimat wpływa na człowieka? Oni już to wiedzą

BIAŁA PODLASKA Czym jest klimat, jak dbać o środowisko, co wpływa na pogorszenie się stanu ekosystemu – na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

W ramach realizowanego projektu uczniowie dowiedzą się, czym jest klimat, jakie zachodzą w nim zmiany i jaki ma to wpływ na nasze życie. – Młodzież jako temat przewodni wybrała rolnictwo i wpływ klimatu na nie. Zdobyte informacje przekażemy dalej. Każdy z uczniów otrzymał podręcznik o klimacie, instrukcję pracy dziennikarza, a więc jak postępować podczas wywiadu. Będą musieli nauczyć się zbierać informacje – mówi Anna Gałązka, jedna inicjatorek projektu oraz nauczycielka w ZSZ nr 1.

No właśnie. Bo efektem pracy uczniów ma być wydanie kilku numerów szkolnej gazetki, poświęconej poruszanej podczas warsztatów tematyce. Podczas jednych z zajęć dostali zadanie, by porozmawiać z rolnikami o tegorocznych plonach, co na nie wpłynęło i jak oceniają tegoroczne zbiory. Teraz będzie czas na spotkania, przelanie materiału na papier i udostępnienie pisma dalej. W planach są także warsztaty on-line z dziennikarzami z Warszawy i zajęcia, podczas których dowiedzą się, czym jest „fake news”.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina”.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: