IV Dance with Me - Zatańcz ze mną: Prezes wbiegnie na parkiet [PARA NR 5]

IV Dance with Me - Zatańcz ze mną: Prezes wbiegnie na parkiet [PARA NR 5]
Fot. Adam Paluch

W tym tygodniu poznajemy piątą parę tanecznego show Dance With Me – Zatańcz ze mną, nad którym nasz tygodnik objął patronat. Prezes klubu Biała Biega Dariusz Trębicki (l. 48) już przygotowuje się do występu ze wspaniałą trenerką Dorotą Kowalczyk (l. 34). Poznajmy ich bliżej.

Darek Trębicki na co dzień pracuje jako przedstawiciel handlowy. Jego pasją jest królowa sportu, czyli lekkoatletyka. 33 lata temu zaczął swoją przygodę z bieganiem. Były to biegi średnie i długie, gdzie jako junior był złotym i srebrnym medalistą na Akademickich Mistrzostwach Polski. Obecnie biega rekreacyjnie. Przebiegł siedem maratonów: jeden ultramaraton Bieg Rzeźnika liczący 80 km, organizowany w Bieszczadach, i wiele różnych biegów ulicznych.

Od niedawna drugim jego hobby jest motoryzacja z czasów PRL i starsza. Posiada w swojej kolekcji trzy motory właśnie z czasów PRL. Lubi pomagać innym i udzielać się w rożnego rodzaju akcjach charytatywnych. Klub Biegacza Biała Biega, którego jest prezesem, nieraz organizował bądź pomagał przy organizacji różnego rodzaju imprez wspierających osoby bądź organizacje, np. Bieg Mikołajów, Szpilki na Trasie. W Dance With Me bierze udział, ponieważ chce poprzez fajną zabawę, naukę tańca i poznanie nowych osób pokazać, że można dzielić się sobą i wspierać innych.

– Z Darkiem realizowałam już kilka projektów o charakterze charytatywnym. Jest to osoba o niespożytej energii. Jego wrodzony optymizm, upór w dążeniu do celu oraz kreatywność są gwarancją świetnie zrealizowanego projektu. Biorąc pod uwagę fakt, że Dariusz ma naturę sportowca, spodziewam się fantastycznego show w ich wykonaniu podczas finałowej gali Dance With Me! – komentuje organizator Anna Stolarczuk.

Dorota Kowalczyk to założycielka, trener i choreograf w Szkole Tańca Kontra, którą prowadzi od 11 lat. Największymi jej, jako instruktorki, sukcesami są tytuły mistrzów i wicemistrzów Europy w jazzie i modernie, wywalczone przez Kontrę. W minionym sezonie 2017/2018 jej podopieczni 72 razy stawali na najwyższych stopniach podium na ogólnopolskich turniejach tanecznych. Uczestniczyła już jako jedna z autorek tańca openingowego w III edycji DWM, oczarowując publiczność razem z Piotrem Wetoszką. Prywatnie jest mamą 9-latki, wielbicielką dobrej lektury, psychologii, a przede wszystkim tańca.

– Nie znam drugiej takiej kobiety. Jest zorganizowana, punktualna i nadzwyczaj kreatywna. Od momentu pojawienia się jej w programie wiem, że wszystko, czego się dotknie, zamieni się w złoto. I trzymam kciuki, aby i Dariusz za jej sprawą okazał się kryształem IV edycji – mówi reżyser i pomysłodawca Damian Trzpil.

Do finałowej gali na zakończenie roztańczonej jesieni zostało coraz mniej czasu, dlatego gwiazdy i trenerzy dają z siebie wszystko, by 13 października zachwycić publiczność i pokazać, że pomagać każdy może. 12 września planowana jest także edycja dla dzieci, będzie to pierwsza odsłona Dance With Me Kids, w której zobaczymy m.in. wokalistkę Zuzię Janik, prymusa Krzysia Wójcika oraz Alicję Nazaruk z koła plastycznego Kreska, działającego przy Bialskim Centrum Kultury.

Fot. Adam Paluch

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: