Inwestycje drogowe zgodnie z planem, OZE wstrzymane

Inwestycje drogowe zgodnie z planem, OZE wstrzymane

BIAŁA PODLASKA Zagrożenie koronawirusem wpływa na wiele sfer naszej codzienności. Życie nieco zwolniło, ale nie zwalniają wykonawcy prac, realizujący zaplanowane inwestycje. Przesunięte zostały natomiast montaże instalacji odnawialnych źródeł energii.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla, że priorytetem jest obecnie bezpieczeństwo mieszkańców. – Wraz z kierowanym przeze mnie sztabem kryzysowym działamy – w ramach naszych kompetencji i możliwości – by minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i zorganizować życie w Białej Podlaskiej tak, by skutki tego trudnego czasu były jak najmniej dotkliwe. Równolegle wykonujemy wszystkie inne zadania, jakie stoją przed samorządem. W Białej Podlaskiej realizujemy obecnie wiele inwestycji i są one kontynuowane – informuje prezydent.

Co dokładnie się dzieje? Trwa m.in. przebudowa ul. Warszawskiej w Białej Podlaskiej (koszt: 13 675 674 zł), na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A. – Obecnie po południowej stronie ulicy ustawiane są krawężniki, powstaje poszerzenie jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Spacerową. Wybudowano już 80 proc. kanału deszczowego – relacjonuje postęp prac prezydent miasta.

Prowadzone są także prace związane z przebudową skrzyżowań drogi krajowej nr 2 z ul. Terebelską i al. Solidarności (8 264 041 zł). – Kontynuowane są prace związane z projektem i trwa przebudowa sieci gazowej – słyszymy.

Na stronach sportowych piszemy także o pracach na stadionie miejskim. Obecnie trwa przebudowa płyty boiska stadionu miejskiego (koszt: 4 362 106 zł) oraz parkingu (639 955 zł). Przebieg inwestycji jest konsultowany ze środowiskami sportowymi, trenerami i kibicami. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne, dotyczące koncepcji projektu (wykonanie dokumentacji projektowej kosztuje 141,4 tys. zł).

– Budujemy drogę pieszo-rowerową w dolinie Krzny w Białej Podlaskiej, na odcinku centralnym, w ramach projektu „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych” (4 610 214 zł). W centrum miasta powstaje wspaniały teren do rekreacji, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pomiędzy al. Jana Pawła II i al. Tysiąclecia wykonano już dolne warstwy podbudowy ścieżki wśród drzew, powstają betonowe obrzeża trasy, natomiast przy ścieżce w tzw. Małpim Gaju trwa zbrojenie i betonowanie – podaje prezydent. I podkreśla, że na tę inwestycję mieszkańcy czekali bardzo długo.

Równie ciepło została przyjęta wiadomość o rozpoczęciu modernizacji kładek dla pieszych nad Krzną na przedłużeniu ulic Adama Mickiewicza i Kąpielowej, o wartości 699 500 zł.

Więcej na ten temat w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” od 24 marca.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: