Inspekcja Transportu Drogowego wyniesie się z Brzeskiej?

Inspekcja Transportu Drogowego wyniesie się z Brzeskiej?

Siedziba GITD mieści się jeszcze przy ulicy Brzeskiej 41

BIAŁA PODLASKA Coraz częściej mówi się o przeprowadzce bialskiego oddziału Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Od początku istnienia mieści się przy ul. Brzeskiej 41. ZGL zainwestował sporo pieniędzy w remont na potrzeby nowego najemcy, a ten tymczasem zwolni niebawem prawie całe piętro, przez co zmniejszą się wpływy do miejskiej kasy.

Gmach przy ul. Brzeskiej 41 należy do miasta. W dużej mierze zajmuje go Starostwo Powiatowe, ale mieszczą się tam także siedziby innych instytucji i organizacji. Dzięki staraniom poprzednich władz miasta oraz, co mocno podkreślano, senatora Grzegorza Biereckiego, w 2017 roku ulokował się tam również bialski oddział Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Pracę na początku działalności oddziału znalazło tam 20 osób, potem jeszcze więcej. W maju ubiegłego roku ówczesny prezydent Dariusz Stefaniuk zapowiadał, że zarówno piętro, które zajmuje inspekcja, jak i cały budynek przejdą niebawem gruntowny remont. – Mam nadzieję, że 100 osób do końca roku znajdzie swoje miejsce pracy. Trwają roboty wykończeniowe całego piętra i będziemy się przymierzać do projektu unijnego, dzięki któremu będziemy mogli zmodernizować cały budynek. Chcemy, żeby powstał tu nowoczesny biurowiec – mówił Stefaniuk rok temu, na konferencji prasowej zorganizowanej przed budynkiem. Zapowiadało się więc, że inspekcja na dobre zadomowi się w tej siedzibie, tym bardziej że budynek czeka remont i poprawa warunków lokalowych.

Tymczasem dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że GITD może niedługo zmienić siedzibę. Ile w tym prawdy? Zwróciliśmy się z takim pytaniem do głównej siedziby GITD w Warszawie. – Ze względu na występowanie szeregu usterek i awarii technicznych w obecnie zajmowanej przez oddział GITD w Białej Podlaskiej części budynku przy ul. Brzeskiej 41 oraz mając na względzie poprawę warunków pracy zatrudnionych tam osób, rozważana jest koncepcja przeniesienia oddziału do innej lokalizacji w Białej Podlaskiej – otrzymaliśmy odpowiedź.

Budynkiem przy ul. Brzeskiej 41, w którym na czwartym piętrze znajdują się pomieszczenia zajmowane przez inspekcję, zarządza miejska spółka Zakład Gospodarki Lokalowej. Opuszczenie tych lokali mocno zmniejszy przychód miasta z tytułu wynajmu. Czy władze inspekcji sygnalizowały, że obecna siedziba w Białej Podlaskiej nie spełnia ich oczekiwań i że planują przeprowadzkę?

Czytaj cały artykuł w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 19 od 7 maja

Justyna Drgan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy