Groźba zamknięcia kolejnych województw

Groźba zamknięcia kolejnych województw

Trwa trzecia fala pandemii koronawirusa. Dane wskazują na 21 tysięcy nowych zakażeń i gwałtowny wzrost liczby osób hospitalizowanych. Rząd zareagował błyskawicznie i przygotował nowy pakiet obostrzeń. Mają one dotyczyć poszczególnych województw i uderzyć głównie w branżę handlową.

Dotknięte dodatkowymi obostrzeniami są już województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie. Zamknięto w nich galerie handlowe, hotele,  ograniczono działalność teatrów, kin i muzeów, a także wprowadzono ograniczenia dotyczące uprawiania sportu amatorskiego. Zrezygnowano tam też z nauczania stacjonarnego uczniów klas I-III i wprowadzono tryb hybrydowy.

Statystyki wskazują, że następne w kolejce do zamknięcia są województwa mazowieckie oraz lubuskie. Wskaźnik zakażeń koronawirusem wynosi w nich około 45 osób na 100 tysięcy mieszkańców, czyli przekracza limit potrzebny do zachowania obecnych obostrzeń. Lockdown na pewno nie grozi województwu lubelskiemu, które ma najniższy wskaźnik zakażeń w całej Polsce. Wynosi on około 20 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców. Z kolei najbardziej zagrożone zamknięciem po województwach mazowieckim oraz lubuskim jest województwo kujawsko-pomorskie.

Dodatkowe szczegóły co do nowych obostrzeń ma ogłosić minister zdrowia Adam Niedzielski. Konferencja w tej sprawie odbędzie się 11 marca o godzinie 14.00. Według nieoficjalnych informacji rząd będzie kontynuował politykę regionalnych restrykcji i rozszerzy je na kolejne województwa z wysokim wskaźnikiem zakażeń. Jednak nie jest to stuprocentowo pewne, gdyż rządzący już wielokrotnie zaskakiwali Polaków swoimi decyzjami.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: