Gminny żłobek coraz bliżej

Gminny żłobek coraz bliżej

GMINA BIAŁA PODLASKA Władze samorządowe gminy dbają nie tylko o infrastrukturę komunalną, czyli drogi, chodniki i wodociągi. Przykładają również dużą wagę do opieki nad najmłodszymi mieszkańcami. Wyrazem tego było otwarcie w roku ubiegłym Przedszkola Samorządowego w Rakowiskach.

Inwestycja, choć kosztowna (1 mln 650 tys. zł), okazała się dobrym rozwiązaniem. Pozwoliła ograniczyć wydatki na dotacje oświatowe dla Urzędu Miasta Biała Podlaska. Wcześniej gmina płaciła miastu niemałe kwoty za każdego przedszkolaka uczęszczającego do miejskich placówek.

A w październiku nastąpi otwarcie kolejnej placówki opiekuńczej, jakim będzie Żłobek Samorządowy w Ciciborze Dużym. Zajmie on część pomieszczeń dawnego budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, która od września przeniesie się do budynku zwolnionego przez Publiczne Gimnazjum. Aktualnie 26 maluchów z bialskiej gminy korzysta ze żłobka bialskiego, za co gmina płaci miastu 279 tys. zł. W grudniu pojawiła się jednak możliwość skorzystania z rządowego programu Maluch+. Koszt przystosowania szkoły do potrzeb najmłodszych mieszkańców gminy zamknie się kwotą 800 tys. zł. Wydatki te zostaną pokryte dotacją rządową oraz wkładem własnym w wysokości 40 tys. zł (5 proc. wartości inwestycji).

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 31 od 30 lipca

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: