Gmina pozytywnie wypadła w ogólnopolskim rankingu

Gmina pozytywnie wypadła w ogólnopolskim rankingu
fot. archiwum

GMINA WISZNICE Opublikowano ranking finansowy samorządu terytorialnego w Polsce za rok 2020 przygotowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Chociaż gmina Wisznice zajęła dopiero 169 miejsce w Polsce, jest to wynik bardzo pozytywny, zwłaszcza, że Wisznice zajmują bardzo dobrą pozycję na tle innych gmin województwa lubelskiego i jest na szczycie jeśli chodzi o powiat bialski.

Głównym celem tegorocznego rankingu było pokazanie kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego, w pandemicznym, 2020 roku.

– Przyjęliśmy założenie, że poprzedni rok to był rok pandemiczny, który niewątpliwie wpłynął na kondycję samorządów. W związku z tym uzupełniliśmy analizy o nakłady związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków pandemii Covid-19. Dla zapewnienia porównywalności rankingu w tegorocznej edycji uwzględniliśmy te same kryteria i te same wskaźniki, które były przyjęte w latach ubiegłych – poinformował podczas przedstawienia wyników, prof. Bartłomiej Nita z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina” z 27 lipca.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: