Gmina Leśna Podlaska wspiera Ukrainę

Gmina Leśna Podlaska wspiera Ukrainę

GMINA LEŚNA PODLASKA Mieszkańcy Leśnej Podlaskiej i okolic pokazali, że mają wielkie serca. Przez ostatnie tygodnie hojnie wspierają Ukrainę i ludzi uciekających do Polski przed wojną.

Pomoc płynie z wielu stron. Już w pierwszych godzinach po agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę gmina Leśna Podlaska zorganizowała zbiórkę darów w ramach pomocy humanitarnej. Mieszkańcy przynosili do Urzędu Gminy żywność z długim terminem ważności, artykuły higieniczne, leki i środki opatrunkowe. Zebrane produkty zostały dostarczone do bazy Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie. Ale to nie zakończyło akcji pomocy Ukrainie.

Mieszkańcy gminy odpowiedzieli na apele samorządów z Chełma i Hrubieszowa o pomoc i dostarczenie bułek, rogali, cebularzy dla osób uciekających przed wojną, oczekujących na przekroczenie przejść granicznych i w ośrodkach przejściowych. Zadziałały Koła Gospodyń Wiejskich. Pierwszą partię około tysiąca wypieków przygotowały panie z SKGW w Nosowie i Zaberbeczu. Do akcji włączyły się też kobiety ze Starej Bordziłówki, Worgul i Droblina.

W środę 9 marca gospodynie z Nosowa i Zaberbecza przygotowały, na prośbę miasta Chełm i Euroregionu Bug, aż 1200 drożdżówek, pączków i innych wypieków dla uchodźców. Świeżutkie smakołyki z Leśnej Podlaskiej trafiły do potrzebujących. Kolejna partia dotarła na granicę 11 marca. Tym razem wypieki przygotowały panie z SKGW Worgule, SKGW Droblin i Stowarzyszenia Otwarta Wieś w Starej Bordziłówce. Bułeczki, drożdżówki i rogaliki rozeszły się w mgnieniu oka.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: