Gmina Biała Podlaska: Podwyżki dla nauczycieli, diety radnych bez zmian

Gmina Biała Podlaska: Podwyżki dla nauczycieli, diety radnych bez zmian

Druga sesja nowego samorządu przebiegała bez zakłóceń, do momentu wizyty mieszkańców osiedla Relax z Cicibora Dużego, zbulwersowanych impasem w sprawie ulicy Amelin. Ustalono m.in. pobory wójta, diety radnych i sołtysów.

Zgodnie z zapowiedzią zastępcy wójta Adama Olesiejuka, przyszłoroczne wydatki gminy (z budżetem na poziomie 60 mln zł) będą znacznie wyższe. Ich wzrost spowodują m.in. podwyżki wynagrodzeń nauczycieli, na które zabraknie subwencji oświatowej, dodatkowe koszty komunikacji miejskiej i dowożenia uczniów do szkół. Mimo to zmiany stawek przyszłorocznych podatków w gminie będą kosmetyczne. W dyskusji ustalono, że wysokość podatku od nieruchomości wzrośnie minimalnie, o 0,5 proc.

Nie ulegną zmianie dotychczasowe stawki diet radnych. Będą otrzymywali miesięczny ryczałt w kwocie 550 zł. Podniesione zostały diety sołtysów uczestniczących (ze względu na małych rozmiarów salę konferencyjną urzędu) jedynie w sesjach okolicznościowych. Od nowego roku będą oni otrzymywali nie 100, tylko 300 zł. Radni jednomyślnie przegłosowali stawki wynagrodzenia wójta gminy.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika nr 39 od 4 grudnia

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: