GMINA BIAŁA PODLASKA: Pieniądze dla OSP, część dróg w przyszłym roku

GMINA BIAŁA PODLASKA: Pieniądze dla OSP, część dróg w przyszłym roku

Przedostatnią w obecnej kadencji sesję samorządową gminy Biała Podlaska poświęcono na uporządkowanie statutów funkcjonowania gminy i 41 sołectw. Korekta była niezbędna w obliczu zapowiadanej zmiany kadencyjności samorządów z czterech do pięciu lat.

Radni podjęli decyzje w sprawach budżetowych, co związane było m.in. z pozyskaniem dodatkowych dotacji. Gmina Biała Podlaska, jako jedna z pięciu w kraju, otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup defibrylatorów i sprzętu hydraulicznego dla czterech jednostek OSP (z Hruda, Sitnika, Sławacinka Starego i Swór), zrzeszonych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

W tym roku zaplanowano wykonanie dziewięciu dróg w różnych miejscowościach. Część z nich oddano już do użytku. Do wykonania pozostały kilkusetmetrowe odcinki nawierzchni na osiedlu Amelin (Cicibór Duży), w Michałówce i Czosnówce. Z uwagi na rosnące lawinowo koszty budowy, fundusze przeznaczone na ich realizację przesunięte zostały do wykorzystania w przyszłym roku.

Radni wypowiedzieli się też pozytywnie w sprawie ustalenie stawek opłat za przedłużone pobyty dzieci w trzech oddziałach przedszkolnych (Sławacinek Stary, Swory i Woskrzenice Duże) oraz przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Za każdą dodatkową godzinę pobytu dziecka zapłacić trzeba będzie 1 zł, co oznacza, że rodzice decydujący się odbierać pociechę o godz. 17, wnosić będą dodatkowo 80 zł miesięcznie. Dokonano również zmian w planie zagospodarowania przestrzennego sołectwa Rakowiska, decydując się na likwidację ul. Ametystowej i przeznaczenie jej na powiększenie przylegającej do niej działek.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 28 oraz na eprasa.pl

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: