'Gdzieś w nas', czyli odkrywanie emocji

'Gdzieś w nas', czyli odkrywanie emocji

BIAŁA PODLASKA Wystawą najnowszych obrazów Danuty Koszołko zainaugurowano 37. edycję Podlaskich Spotkań Literackich. W sobotni wieczór (16 października) do klubu kultury Piast przybyło wiele osób zainteresowanych pracami artystki lubiącej eksperymenty z kolorami.

Koszołko cyklicznie dzieli się przemyśleniami twórczymi z publicznością. Każda jej wystawa ma inny wyraz i nastrój. Najnowsza, zatytułowana „Gdzieś w nas”, jest efektem starań z ostatnich dwóch lat, kiedy z uwagi na pandemię kontakty były mocno ograniczone. W nowych pracach autorka zawarła przemyślenia i emocje, jakie im towarzyszyły. Okazuje się, że nie są one obojętne zwiedzającej je publiczności.

– Nieprzypadkowo obchodzimy dzisiaj podwójne święto, łącząc inaugurację Podlaskich Spotkań Literackich z wernisażem malarstwa. Danuta Koszołko, jak mało kto, maluje z powodzeniem pędzlem i słowem. Dowodzi, że sztuka jest syntezą wielu dziedzin. Danuta łączy je w sposób zjawiskowy. Jej obrazy wyrażają tajemnice kreślone kształtem i kolorem – mówi Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: