Strażacki rajd rowerowy

Ponad 200 rowerzystów z gminy i miasta Biała Podlaska wzięło udział w niedzielę 26 czerwca w 4. Strażackim Rajdzie Rowerowym, zorganizowanym przez strażaków z OSP w Sławacinku Starym. Trasa o długości 53 kilometrów przebiegała głównie przez teren gminy Biała Podlaska, a częściowo także przez miasto Biała Podlaska.

Na starcie w remizie w Sławacinku Starym uczestnicy otrzymali kanapki, wodę oraz koszulki z hasłem „Kręcę dla Białej Podlaskiej”, bowiem wszyscy cykliści zbierali punkty dla Białej w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Na trasie było kilka przystanków, m.in. w Sitniku, Roskoszy, Kaliłowie (ośrodek rekreacyjny Popówka) i w parku Radziwiłłowskim, gdzie można było ugasić pragnienie i się posilić (furorę zrobiły przede wszystkim racuchy usmażone przez żonę sołtysa Sitnika oraz lody w Popówce), a także ochłodzić pod przygotowanymi przez strażaków kurtynami wodnymi.

Mimo długiej trasy i upału, w rajdzie uczestniczyła dość spora grupa młodzieży i dzieci, nawet 7-8-letnich. I wszyscy oni dotarli do mety! Jeszcze mniejsze dzieci jechały w koszykach na rowerach swoich rodziców. Bo to był prawdziwy rajd rodzinny. Tutaj nie liczyło się tempo, tylko frajda z niedzieli spędzonej aktywnie, na łonie przyrody, w gronie rodziny lub przyjaciół. Całą trasę rajdu przejechali m.in. prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk z rodziną, przewodniczący Rady Gminy Biała Podlaska Dariusz Plażuk, a ostatni odcinek – także wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk.

Po powrocie do remizy w Sławacinku Starym na cyklistów czekał wyborny poczęstunek z grilla, a także pierogi, bigos, ciasta i owoce. Uczestnikom rajdu pogratulowali aktywności i wytrwałości poseł na Sejm RP Riad Haidar, prezydent Michał Litwiniuk, wójt Wiesław Panasiuk, radny powiatowy Czesław Pikacz (w imieniu starosty bialskiego) i przewodniczący RG Dariusz Plażuk. A na koniec strażacy z OSP zaserwowali superniespodziankę – kąpiel w pianie. Z ochotą zanurzyły się w niej nie tylko dzieci…

Jacek Korwin

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy