Gala Kiepurowska z gwiazdami

Gala Kiepurowska z gwiazdami
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Już tylko kilka godzin dzieli nas od wielkiego muzycznego wydarzenia w bialskim amfiteatrze. Uwertura do IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, czyli Gala Kiepurowska odbędzie się 28 maja o godz. 18. Organizowany przez miasto oraz Orfeo Fundację im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie koncert będzie pełen gwiazd estrady.

Podczas Gali Kiepurowskiej zaprezentują się m.in. Ewelina Szybilska, Wioleta Sędzik, Karol Skwara, Daria Lytovczenko, Oleg Lanovyi i Ilona Kravczenko. Towarzyszyć im będą muzycy z Zespołu Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Krzysztof Korwin-Piotrowski z Orfeo Fundacji im. Bogusława Kaczyńskiego.

Repertuar koncertu obejmuje bardzo urozmaicone utwory, od oper Mozarta, Verdiego, Jotejki (z opery „Zygmunt August”) i Moniuszki (z opery „Straszny Dwór”), poprzez operetki Kalmana i Lehara, aż po piosenki z polskich i zagranicznych filmów muzycznych oraz pieśni neapolitańskie. W narracji przewijać się będą ciekawostki dotyczące wykonywanych utworów oraz informacje na temat Jana Kiepury.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie rozeszły się w bardzo szybkim tempie, i trudno się dziwić, bo to będzie z pewnością wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci bialczan i gości spoza miasta. Ponadto podczas koncertu rozstrzygnięty zostanie plebiscyt Nasz Autorytet 2021, organizowany przez tygodnik „Podlasianin” oraz stowarzyszenie Przez Pryzmat.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: