Finał ligi strzeleckiej

Finał ligi strzeleckiej

Już 29 września w Łukowisku k. Międzyrzeca Podlaskiego będzie rozegrana czwarta, finałowa runda Wschodniej Dynamicznej Ligii Strzeleckiej.

Liga jest następstwem współpracy pomiędzy klubami strzeleckimi „VIS” z Międzyrzec Podlaskiego oraz „Kaliber” z Małaszewicz, którym chodziło o propagowania strzelectwa w powiecie bialskim. Owocem współpracy jest organizacja WDLS. - Liga zadebiutowała w tym roku i już widzimy, że przynosi wymierne efekty w postaci nawiązania znajomości oraz zwiększenia atrakcyjności imprez organizowanych przez nasze kluby- mówi Grzegorz Michalczuk, prezes klubu strzeleckiego VIS.

Wschodnia Dynamiczna Liga Strzelecka składa się z czterech rund. Wspólnie ustalono, że na obiektach każdego ze stowarzyszeń będą rozegrane po dwie rundy. Rywalizacja w lidze jest prowadzona dwuetapowo. Punktacje są od siebie niezależne tzn. z każdej rundy, którą dotychczas rozgrywano, wyłaniano najlepszych zawodników w dwóch kategoriach sprzętowych w klasie standard i klasie open. Każdego z nich nagradzano pucharami. Dodatkowo, oprócz indywidualnej klasyfikacji jest też klasyfikacja ligowa. W tym przypadku, zawodnicy, którzy zaliczą start we wszystkich rundach zbierają punkty i to spośród nich zostaną wyłonieni zwycięzcy całego czwórboju.

Z uwagi na dynamiczny i nieprzewidywalny charakter, udział w zawodach biorą jedynie licencjonowani strzelcy.

Czwarta, finałowa runda startuje o godz. 10 na strzelnicy w Łukowisku k. Miedzyrzeca Podlaskiego.

AM

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: