Fantazja chmur w Galerii Podlaskiej

Fantazja chmur w Galerii Podlaskiej
fot. Istvan Grabowski

BIAŁA PODLASKA Przez najbliższy miesiąc na obu poziomach Galerii Podlaskiej królują prace jednego z najciekawszych polskich akwarelistów Adama Papke. Trzeba koniecznie je zobaczyć, bo nie pozostawiają widza obojętnym, przenosząc go w nieco inny, lepszy świat. Wernisaż odbył się w sobotę 9 października.

Takiej ekspozycji dawno w Białej Podlaskiej nie oglądaliśmy. Cechuje ją oryginalna tematyka i sposób prezentacji. Papke skupia się na pejzażu, traktując go niczym prawdziwy romantyk malarstwa. Wiele z wystawianych obrazów wnika w obszar fantazji widza.

Charakterystyczny jest ich sposób ujęcia. Mają wyraz ekspresjonistyczny, impresjonistyczny i surrealistyczny. Autor najchętniej posługuje się kolorami żółci, błękitu i beżu, co umożliwia mu oddanie różnych nastrojów, od radości i pasji do niepokoju. Kluczem do zrozumienia obszaru fascynacji autora wydaje się tajemnica, która czai się wszędzie. Dotyczy w równym stopniu ziemi, co nieba, choć to właśnie chmury jawią się tu nieogarnięte, dynamiczne i szalenie barwne.

Więcej w papierowym wydaniu „Podlasianina”.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: