Fałszywy lekarz wydzwania po pacjentach

Fałszywy lekarz wydzwania po pacjentach

TUCZNA Dzwonił do pacjentów przychodni w małych miejscowościach i przedstawiał się jako lekarz. Przez telefon przeprowadzał wywiad lekarski, proponował nawet wystawienie recepty. NFZ ostrzega, bo fałszywy lekarz wyłudza dane osobowe.

Do Delegatury Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowy Fundusz Zdrowia w Białej Podlaskiej dotarła niepokojąca informacja o działaniach osoby z Lublina, która podaje się za lekarza. Wydzwania do pacjentów zapisanych do NZOZ Ośrodka Zdrowia w Tucznej. Po przeprowadzeniu teleporady proponuje wystawienie recepty. Ale tu jest pułapka.

– Oszust dzwoni do pacjentów, informując ich, że przychodnia jest zamknięta, i proponuje wystawienie recepty, wcześniej wypytując o schorzenia pacjenta. Żąda też przekazania mu danych osobowych pacjenta – informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy lubelskiego NFZ.

Tymczasem Ośrodek Zdrowia w Tucznej wcale nie jest zamknięty z powodu epidemii. Przychodnia przyjmuje pacjentów, a lekarze przepisują swoim pacjentom recepty na leki. Dlatego Lubelski OW NFZ prosi mieszkańców Tucznej i okolic o szczególną czujność i ostrożność.

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina”.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: