Emilka urodziła się w tym roku jako pierwsza

Emilka urodziła się w tym roku jako pierwsza

Emilka była pierwszym dzieckiem urodzonym w bialskim szpitalu w nowym, 2019 roku. Rodzice są dumni i szczęśliwi

BIAŁA PODLASKA Pierwszym dzieckiem urodzonym w 2019 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej jest Emilka Michaluk. Jej rodzice jechali na porodówkę akurat w momencie, gdy niebo rozbłysło od fajerwerków.

Mała Emilka urodziła się o godz. 6.50, jako pierwsze w 2019 roku dziecko w bialskim szpitalu. Ważyła 3700 g i mierzyła 55 cm. – Poród odbył się bez komplikacji, poszło nam szybko – przyznaje mama dziewczynki. Dodaje, że do szpitala jechali od rodziców mieszkających niedaleko Białej Podlaskiej i dzięki temu zdążyli na czas.

Szczęśliwi rodzice Beata i Andrzej Michalukowie z Międzyrzeca Podlaskiego mają już 2-letniego synka Miłosza. – Emocje już opadły, ale chyba stresowałem się bardziej niż żona – przyznaje tata. Zamiast świętować noc sylwestrową, jechali wspólnie do szpitala, jednak zdążyli na czas.

– Noc sylwestrowa była spokojna. Pierwszy poród odbył się dopiero w nowym roku – słyszymy od pielęgniarek na oddziale ginekologiczno-położniczym. 1 stycznia w bialskim WSzS urodziło się dzieci.

A jak upłynął miniony rok pod względem liczby narodzin? Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej, w 2018 roku urodziło się 1387 dzieci, a więc więcej niż dwa lata wcześniej i mniej niż rok wstecz (w 2016 roku było 1281 urodzeń, a w 2017 – 1466).

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: