EKUZ na wakacjach – czy jest przydatny?

EKUZ na wakacjach – czy jest przydatny?

Zagraniczne wyjazdy pomimo tego, co dzieje się aktualnie na świecie są możliwe. W jaki jednak sposób można zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami z uzyskaniem dostępu do usług medycznych poza granicami Polski? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

EKUZ – pomoc zawsze, gdy jej potrzebujesz
Celem powstania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego było zapewnienie bezpłatnego dostępu do publicznej opieki medycznej. Mając więc kartę, możesz swobodnie zgłosić się do zagranicznej przychodni i poprosić o pomoc lekarską. Miej jednak na uwadze, że w niektórych krajach pacjenci partycypują w kosztach związanych z opłatą za wizytę u lekarza. Przygotuj się na to np. we Francji. Sprawdź, gdzie wyrobić kartę EKUZ w Lublinie: https://ekuz.com.pl/ekuz-w-lublinie/.

Gdzie działa karta EKUZ?
Nazwa Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego zdradza zakres działania tego dokumentu. Każdy posiadacz karty może korzystać z publicznej opieki medycznej w krajach zrzeszonych w Unii Europejskiej oraz Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu. Oznacza to, że możesz leczyć się w: Austrii, Belgii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwie, Luksemburgu, Łotwie, na Malcie, w Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii.

Czego nie obejmuje karta EKUZ?
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma swoje ograniczenia i musisz być na to przygotowany. W ramach karty nie licz więc na finansowanie:

– zabiegów planowanych,
– zabiegów, które nie stanowią konieczności,
OC,
– transportu medycznego do kraju,
– transportu zwłok,
– usługi ratownictwa.
Jak aplikować o kartę?
To bardzo proste. Wystarczy tylko, że znajdziesz najbliższy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i złożysz w nim wypełniony wniosek o wydanie karty. Wniosek możesz również przekazać poprzez tradycyjną pocztę, wiadomość e-mail lub Elektroniczną Skrzynkę Podawczą w platformie ePUAP. Jeśli zdecydujesz się na wizytę osobistą, kartę otrzymasz jeszcze tego samego dnia. W przypadku metod korespondencyjnych nastaw się na kilkudniowe oczekiwanie. Unikaj składania wniosku w sezonie letnim, ponieważ możesz spotkać się z dużymi kolejkami. Zadbaj o wyrobienie karty EKUZ wcześniej.

EKUZ a COVID
Karta EKUZ uprawnia do hospitalizacji oraz gwarantuje ratowanie życia lub zdrowia. Jeśli więc zakazisz się koronawirusem, otrzymasz niezbędną pomoc. Jest to bardzo ważne w czasach, gdy Covid-19 tak bardzo wpłynął na nasze życie. Dowiedz się wszystko o działaniu EKUZ w Bułgarii: https://ekuz.com.pl/ekuz-w-bulgarii/

Jak widzisz, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to produkt, który daje możliwość ochrony zdrowia we wszystkich krajach UE oraz EFTA. Jeśli jednak zależy Ci na pełnej ochronie z prawdziwego zdarzenia, zastanów się nad wyrobieniem karty oraz wykupieniem polisy turystycznej. Połączenie zakresów ochrony oraz funkcjonalności każdego z tych rozwiązań sprawi, że nad Twoją głową zostanie rozłożony parasol, który pomoże uniknąć konsekwencji finansowych i zdrowotnych często występujących zdarzeń.

* artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy