Ekstremalna droga krzyżowa wystartuje 8 kwietnia

Ekstremalna droga krzyżowa wystartuje 8 kwietnia
fot. nadesłane

REGION W tym roku po raz kolejny zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. EDK to nowa forma duchowości i stara tradycja. Nawiązuje bowiem do starych form duchowości, czyli do pielgrzymowania do miejsc świętych. Jest w niej dużo ducha franciszkańskiego, w którym człowiek z duszą i ciałem zwraca się do Boga.

Jest odejściem od jedynie myślnego praktykowania wiary. Dzisiaj ludzie nie chcą słuchać o Bogu, ale chcą Go spotkać. Nie chcą słuchać o modlitwie, ale przeżyć modlitwę. EDK to umożliwia. Człowiek to dusza i ciało. Piękne serce winno mieszkać w sprawnym ciele. W EDK nie chodzi o sport i wyścigi, ale o duchowość, spędzenie czasu sam na sam ze sobą i Bogiem. Mieszkańcy naszego regionu mają do wyboru trzy trasy:

Pierwsza zaczyna i kończy się w Międzyrzecu Podlaskim przy kościele św. Mikołaja. Druga zaczyna i kończy się w Białej Podlaskiej przy kościele bł. Honorata. Trzecia łączy oba miasta rozpoczynając się w Międzyrzecu i kończy się w Białej.

Wyjście zaplanowane jest 8 kwietnia (piątek) po Mszy Świętej. W Białej Podlaskiej msza rozpocznie się o godzinie 18, a w Międzyrzecu o 20.  Można pobrać ślad GPS lub wydrukować sobie opis trasy ze strony głównej EDK www.edk.org.pl.

To bardzo ułatwia przemarsz, bo w nocy trudno jest zapytać się o drogę. Na EDK można wyruszyć samemu, lub w małej grupce. W każdym przypadku obowiązuje milczenie. Pątnicy zatrzymują się w wyznaczonych miejscach na modlitwę przy stacji. Na EDK przygotowane są specjalne rozważania, które oddają ducha tego wyzwania. Przygotowuje je ks. Jacek WIOSNA Stryczek razem ze swoją wspólnotą. Można je wysłuchać – nagranie jest dostępne w aplikacji EDK, lub przeczytać.

Bóg nie planuje na EDK dobrej pogody. Nasz Bóg nie zajmuje się pogodą. Zajmuje się tym, abyśmy byli lepsi. Należy więc zabezpieczyć się na wszelką pogodę. Przejście 40 km zajmuje od 8 (bardzo szybko) do 12 godzin.

Więcej informacji i zapisy na: https://www.edk.org.pl/

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy