Dzień Wcześniaka w niedzielę

Dzień Wcześniaka w niedzielę
fot. archiwum

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej włącza się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada.

Wcześniaki wraz z rodzicami będą świętować w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej – 17 listopada (niedziela) o godz. 16.00 w budynku Centrum Dydaktyczno-Administracyjnego WSzS.

Światowy Dzień Wcześniaka powstał z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami oraz Fundacji Wcześniak. 17 listopada jest dniem, w którym wspieramy małych wojowników i ich rodziców. Warto tego dnia mieć na sobie coś fioletowego.

17 listopada na całym świecie odbywają się różnego rodzaju akcje, które przede wszystkim mają na celu pokazanie maluchom i ich rodzicom, że nie są sami. Światowy Dzień Wcześniaka ma także na celu zwrócenie uwagi na szereg problemów z jakimi muszą się zmierzyć od pierwszych minut życia. Wielu ludzi nie jest świadomych, jak wiele dzieci przychodzi na świat przedwcześnie oraz jakie są tego konsekwencje.

Kulminacyjnym momentem jest podświetlenie budynków na kolor fioletowy, który jest symbolem obchodów Światowego Dnia Wcześniaka. - Nasz szpital, jak co roku też będzie podświetlony na kolor wcześniaków - mówi Magdalena Us, rzecznik bialskiego szpitala.

 

W 2019 roku do 14go listopada urodziło się 214 wcześniaków (92 dziewczynki i 122 chłopców). 98 dzieci ważyło poniżej 2500 g. W tym roku na świat przyszły 28 par bliźniąt.

Najmniejsze wagowo dziecko ważyło 480g (22 tydzień ciąży).

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: