Dzień Edukacji Narodowej w szkole w Zalesiu

Dzień Edukacji Narodowej w szkole w Zalesiu

W piątek 13 października Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu uczciła 250. rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej. Główne obchody tej uroczystości zgromadziły w sali gimnastycznej szkolną społeczność oraz zaproszonych gości.

Wśród przybyłych na to wydarzenie znaleźli się: zastępca wójta gminy Zalesie Tomasz Szewczyk, przewodniczący Rady Gminy Zalesie Wojciech Szymanek, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zalesiu Diana Kozłowicz-Pykacz oraz jej zastępca Agata Dawidek.

Obchody święta zainaugurowało przemówienie dyrektor szkoły Teresy Kusiak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oraz podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Dyrektor przypomniała również, jak ważne i odpowiedzialne zadanie spoczywa na osobach wykonujących zawód nauczyciela oraz że rangi tego posłannictwa byli świadomi już nasi przodkowie, którzy w 1773 roku powołali do życia pierwszy w Europie organ władzy oświatowej – Komisję Edukacji Narodowej.

Zgodnie z tradycją tego dnia dyrekcja wyróżniła członków grona pedagogicznego, doceniając ich pracę, zaangażowanie oraz osiągnięte sukcesy w realizacji działań oświatowych. Uhonorowani nagrodą dyrektora szkoły zostali: Katarzyna Chreścionko – nagroda specjalna, Katarzyna Mikołajczuk, Ernest Kuszneruk, Dorota Prokopiuk, Elżbieta Malinowska-Knap, Małgorzata Minakowska, Edyta Romać, Żaneta Kwiatkowska-Szołucha.

W dalszej kolejności, w imieniu wójta gminy Zalesie, głos zabrał Tomasz Szewczyk, który składając życzenia pracownikom szkoły, wyraził uznanie dla misji, jaką realizują oni każdego dnia. Zaznaczył również, że przekazywanie wiedzy oraz kształtowanie postaw młodzieży wymaga wiele cierpliwości, oddania i charyzmy.

W imieniu Rady Rodziców słowa wdzięczności pod adresem dyrekcji i pracowników szkoły skierowała Diana Kozłowicz-Pykacz. Dziękując za poświęcony czas i wysiłek, rozwijanie zainteresowań oraz talentów młodego pokolenia, a także kreatywne podejście do pracy, służenie opieką i pomocą w każdej chwili, życzyła, aby sukcesy uczniów stały się dla pedagogów źródłem satysfakcji oraz impulsem do dalszych działań.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas siódmych, pod kierunkiem Anny Osypowicz i Ernesta Kuszneruka. Młodzież w humorystyczny scenkach z życia szkoły zaprezentowała blaski i cienie zawodu nauczyciela. Dzięki temu każdy z obecnych mógł się przekonać, co muszą czuć nauczyciele i jak wymagająca jest ich praca. Uczniowie podziękowali swoim pedagogom za wszelkie dobro, którego od nich doświadczyli, recytując wiersze i „wyśpiewując im życzenia”.

opracowanie Ernest Kuszneruk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy