Dzieci z Trójki - dzieciom ze szpitala

Dzieci z Trójki - dzieciom ze szpitala

BIAŁA PODLASKA Uczniowie klas 2a, 4a, 6a, 7b Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej  pod opieką nauczycieli: Doroty Chrabskiej, Katarzyny Chodzińskiej, Edyty Hubczuk, Anity Ilczuk i Tomasza Kędziory zorganizowali już kolejną akcję charytatywną na rzecz osób chorych.

 

Tym razem uczniowie zdecydowali, że akcja zostanie skierowana do dzieci przebywających na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego  w Białej Podlaskiej. Inicjatywa pod nazwą „Dzieci dzieciom – Wielkanocny zajączek” miała na celu umilić małym pacjentom świąteczny czas.

Z akcji na akcję rośnie zaangażowanie uczniów i rodziców naszej szkoły, nabierają one co raz większego rozmachu. W ramach działania zebraliśmy mnóstwo nowych książek, kolorowanek, kredek, bloków rysunkowych i innych materiałów papierniczych, które 31 marca zachowaniem reżimu sanitarnego zostały przekazane beneficjentom.

– Z pewnością nasze skromne upominki umiliły dzieciom czas spędzony poza domem rodzinnym, a nasi uczniowie poczuli się potrzebni i uświadomili sobie, jak ważną rolę pełni empatia, gdyż nigdy nie wiemy, co nas w życiu spotka. Pamiętajmy o tym, bo wdzięczność i radość w oczach innych jest nie do opisania – mówi polonistka Dorota Chrabska.

dav

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: