Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa w bialskim szpitalu

Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa w bialskim szpitalu

BIAŁA PODLASKA Dwóch pacjentów, u których podejrzewano koronawirusa przebywa w Wojewódzkim szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Wczoraj dyrekcja placówki wprowadziła zakaz odwiedzin chorych na jednym ze szpitalnych oddziałów. Wyniki badań nie potwierdziły u tych osób zachorowania na nowego wirusa z Chin.

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym bialskiego szpitala znajduje się dwóch pacjentów, u których  podejrzewano koronawirusa. – Zostały pobrane materiały do badań. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym – poinformowała po godz. 9.00 Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Po godzinie 10.00 Magdalena Us rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej poinformowała, że wyniki pacjentów nie potwierdziły zachorowania na koronawirusa.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej od piątku 28 lutego jest w stanie podwyższonej gotowości. – W związku z możliwością wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego i związaną z tym potencjalną koniecznością hospitalizacji i leczenia pacjentów podejrzanych o zakażenie oraz zakażonych wirusem, Wojewoda Lubelski nałożył na wybrane podmioty lecznicze, które w swoich strukturach posiadają oddziały zakaźne obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. do odwołania w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego – dodaje Us.

Od środy 4 marca w oddziale chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej wprowadzono zakaz odwiedzin chorych od. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

Warto zapoznać się z podstawowymi wytycznymi w zakresie podejrzenia występowania koronawirusa.

Jeśli ktoś nie był za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a ma objawy chorobowe 38oC, kaszel lub duszności należy się udać do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli ktoś w ciągu ostatnich 14 dni był w Północnych Włoszech lub Chinach i ma gorączkę, czyli minimum 38oC i kaszel, powinien jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast ktoś w ostatnich dniach wrócił z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mam żadnych objawów chorobowych, należy kontrolować dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczyć kontakt z innymi osobami przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości należy zadzwonić do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ – tel. 800 190 590.

Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Ważne telefony:

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

od godz. 730 do 1505 – tel. 83 344 41 60

całodobowo – tel. 505-187-728

Izba Przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej

tel. 83 41 47 265

Monika Pawluk

fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: