"Dużych obrotów, małych kłopotów". Nagrody BPIG rozdane!

"Dużych obrotów, małych kłopotów". Nagrody BPIG rozdane!

LAUREACI Powszechnie znany i ceniony w Białej Podlaskiej Edward Tomaszuk został tegorocznym laureatem Nagrody Biznesowej BPIG w kategorii „Przedsiębiorca Roku”. Jak napisał w liście do członków kapituły przyznającej wyróżnienie, nieco go ono zaskoczyło: „Obecnie jestem pracującym emerytem, pełnomocnikiem zatrudnionym w firmie mojego syna, a więc człowiekiem stojącym już nieco z boku głównego nurtu przedsiębiorczości”. W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” nagrodę otrzymała firma Mirex – Szandecki i Marczuk sp. jawna.

Edward Tomaszuk w uroczystości nie mógł uczestniczyć. Był w tym czasie na walnym zgromadzeniu Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, której członkiem jest od wielu lat. Nagrodę odebrała jego pełnomocniczka Anna Waśkiewicz. Odczytała też list od laureata, w którym zwrócił się między innymi do członków Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

„Przy okazji dzisiejszego spotkania chciałbym prosić moje koleżanki i kolegów przedsiębiorców o silniejsze, bardziej aktywne wspieranie małych, często niedostrzeganych inicjatyw, przeznaczanie chociażby 1 proc. podatku dochodowego w kolejnych latach... Mam tu na myśli działające w naszym mieście Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Prosta. Jeśli nie my, to kto weźmie na siebie ciężar społecznej odpowiedzialności za słabszych i tych, którzy pomocy potrzebują?”

Tomaszuk – ciężka praca i wielki sukces

Roman Laszuk, redaktor naczelny tygodnika „Podlasiak”, w laudacji na cześć nagrodzonego przypomniał drogę biznesową Edwarda Tomaszuka. Działalnością gospodarczą zajął się w roku 1978, zakładając pierwsze sklepy branży owocowo-warzywnej. Dziesięć lat później, w 1987 r., jako jeden z nielicznych prywatnych podmiotów w kraju, otrzymał zezwolenie na zaopatrywanie sektora państwowego. W 1989 r. rozpoczął handel z krajami byłego ZSRR. Była to wymiana barterowa w branży warzywnej. Potem, 1 lutego 1991 r., został wspólnikiem w wielkiej firmie Pol-Kres, zajmującej się eksportem, reeksportem i importem owoców i warzyw oraz artykułów spożywczych. Z czasem przyszedł handel z innymi krajami europejskimi, głównie Grecją, Holandią i Hiszpanią.

Od 1998 r. wspiera działalność gospodarczą syna Daniela pod marką Pol-Kres Edwood. Jest laureatem nagrody Agrobiznesmen Roku 1995, przyznanej przez ministra rolnictwa, i nagrody Złoty Fiskus 1995 od ministra finansów.

Trzykrotnie otrzymał puchar popularnej w byłym województwie bialskopodlaskim nagrody Wawrzyn Podlasia. Jest sponsorem kultury, sportu i wielu przedsięwzięć o charakterze społecznym.

Mirex – wszystko z samochodami

Frima Mirex – Szandecki i Marczuk sp. jawna ma już ponaddwudziestoletnią historię. Wszystko zaczęło się 6 marca 1997 r. od handlu detalicznego i hurtowego częściami i akcesoriami do pojazdów samochodowych. Już 12 grudnia 1997 r. firma została zarejestrowana jako spółka cywilna, niedługo potem, 25 stycznia 2002 r., przekształcona w spółkę jawną.

W 2002 r. wspólnicy kupili zabytkowy obiekt, starą rzeźnię miejską przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej, który pod nadzorem konserwatora zabytków został gruntownie wyremontowany i stał się siedzibą firmy. W latach 2003-2004 wybudowany został nowoczesny budynek warsztatowy, w którym znajduje się serwis samochodowy, stacja kontroli pojazdów i myjnia. Tym samym spółka rozszerzyła zakres swojej działalności z handlowej na usługowo-handlową.

Wieloletnie doświadczenie, znajomość specyfiki branży oraz baczna obserwacja zmieniających się potrzeb klientów sprawiają, że firma nieustannie się rozwija. W latach 2013-2015 przy ulicy Północnej wybudowana została filia firmy Mirex. Jej otwarcie nastąpiło 1 sierpnia 2015 r. W nowoczesnym budynku usługowo-handlowym na powierzchni 3600 mkw. usytuowany został serwis samochodowy z dwudziestoma stanowiskami naprawczymi, stacja kontroli pojazdów oraz myjnia.

Dewizą firmy Mirex jest bardzo szeroki zakres usług, gwarantujący wykonanie wszelkich napraw, przeglądów i badań związanych z eksploatacją samochodu w jednym miejscu, przez co klient oszczędza czas i pieniądze.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Podlasiaka nr 15 od 19 czerwca

Jerzy Trudzik

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy