Duszek przed Stefaniukiem

Duszek przed Stefaniukiem

Dariusz Stefaniuk startuje do Sejmu z 6. miejsca, wyżej znalazł się chociażby poseł z Międzyrzeca Podlaskiego. Do Senatu ponownie wystartuje Grzegorz Bierecki, senator z Pomorza

BIAŁA PODLASKA Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listę kandydatów do Sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Dużych niespodzianek nie ma. Choć dziwić mogą dalekie miejsca czołowych działaczy z naszego regionu.

Listę PiS do Sejmu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, otwiera Jacek Sasin. Związany z Mazowszem parlamentarzysta odwiedził Białą Podlaską podczas jednej z rocznic katastrofy smoleńskiej. W związku z kandydowaniem wizyt może być więcej. 15 sierpnia świętował Wniebowzięcie NMP w Kodniu u boku Grzegorza Biereckiego i innych kandydatów, zajmując pierwsze rzędy.

Intensywną kampanię rozpoczął także Marcin Romanowski, urodzony w powiecie rypińskim (woj. warmińsko-mazurskie) podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Odwiedza miejscowości na Południowym Podlasiu i buduje tu elektorat, m.in. spotykając się z pracownikami ośrodków pomocy społecznej. Ministerstwo wprowadza właśnie program sieciowania pomocy ofiarom przestępstw.

Czy na liście znaleźli się kandydaci z naszego regionu? Tak. Numer 3 na liście to międzyrzecki poseł Marcin Duszek. Niedawno kandydował do Europarlamentu, jednak mu się nie udało. Teraz powalczy o kolejną kadencję w Sejmie. Aktywny do tej pory parlamentarzysta nie zwalnia tempa i mocno działa, chociażby w mediach społecznościowych.

Zgodnie z zapowiedziami, w wyborach wystartuje wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk. Dostał on 6. miejsce na liście PiS. Swój start skomentował na Facebooku. – To najważniejsze wybory po 1989 roku. Dzisiaj rządy Prawa i Sprawiedliwości bardzo wiele dały dla województwa lubelskiego, dla ściany wschodniej. Wynik tych wyborów odpowie nam na pytanie, czy w dalszym ciągu będziemy mieli większość i Zjednoczona Prawica będzie mogła wprowadzać zmiany i dobrą politykę w naszym kraju – powiedział Stefaniuk.

Listę kandydatów z naszego regionu uzupełnia Barbara Barszczewska, ginekolog i radna Sejmiku Województwa Lubelskiego. Do Sejmu startuje z 18. miejsca. O mandat poselski powalczy także wojewoda Robert Gmitruczuk (miejsce 12).

Do Senatu z okręgu chełmskiego, obejmującego także powiaty bialski, radzyński i parczewski, po raz kolejny wystartuje związany ze SKOK-ami senator z Pomorza Grzegorz Bierecki. Aktywna kampania już się rozpoczęła. "Tygodnik Podlaski", który promuje kandydata, ostatnio zamiast w piątek wyszedł w środę, a egzemplarze w ogromnej ilości wyłożone były w kościołach.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: