Druhowie zawsze chętni do pomocy

Druhowie zawsze chętni do pomocy

GMINA BIAŁA PODLASKA Kwarantanna jest bardzo trudnym czasem dla wielu osób. Nie każdy ma możliwość czy siłę, by samodzielnie kupić sobie żywność czy leki. Z pomocą, już w połowie marca, wyszli druhowie z OSP KSRG Sławacinek Stary. Zapoczątkowali oni akcję #zostańwdomu i pomagają osobom starszym oraz wszystkim potrzebującym.

– W tej szczególnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego wychodzimy naprzeciw osobom starszym i wszystkim potrzebującym. To właśnie te osoby są w grupie największego ryzyka zakażenia i powikłań po chorobie COVID-19 – poinformowali na swoim profilu facebookowym druhowie ze Sławacinka Starego. – W trosce o osoby starsze, samotne, mające problemy z poruszaniem się czy osoby chore przewlekle informujemy, że strażacy z naszej jednostki rozpoczynają akcję #zostańwdomu.

Celem akcji jest pomoc w robieniu zakupów (potrzebnych środków czystości, leków czy żywności) i dostarczaniu ich do miejsc zamieszkania. Akcja dotyczy osób z gminy Biała Podlaska, ale również miasta Biała Podlaska. – Zwracamy się do państwa z gorącą prośbą o sygnały, jeśli w sąsiedztwie mają państwo osobę, której należałoby w tym okresie pomóc. Prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez nasz fanpage FB. Jako strażacy z OSP jesteśmy gotowi robić zakupy wszystkim, którzy są w potrzebie – apelują strażacy.

Początkowo akcja miała potrwać do 27 marca, jednak w związku z przedłużeniem czasu kwarantanny trwa ona aż do odwołania. – Tak, ludzie dzwonią. Teraz może już mniej, bo każdy oferuje swoją pomoc i mają szeroki wachlarz do wyboru. Zazwyczaj zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów. Jesteśmy też wyznaczeni przez wójta gminy Biała Podlaska do pomocy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej – informuje druhna Ada Sałamacha. Dodaje, że podczas pandemii praca jednostki jest ograniczona do minimum. – Działamy tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ciągle gromadzimy środki ochrony osobistej, żeby być w pełni zabezpieczonym.

Akcja #zostańwdomu trwa, a więc każdy, kto potrzebuje pomocy, może zgłosić się do jednostki dzwoniąc pod numer telefonu 661 46 46 48 lub poprzez Facebooka: OSP KSRG Sławacinek Stary.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: