Doprowadził do wypadku na obwodnicy, był po narkotykach

Doprowadził do wypadku na obwodnicy, był po narkotykach
fot. KMP w Białej Podlaskiej

30-letni kierowca opla astry, wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej, zderzył się z volvo jadącym E30. Poszkodowaną jest pasażerka drugiego z aut. Sprawca wypadku był odurzony narkotykami.

W niedzielę 23 czerwca przed północą kierujący oplem astrą 30-letni mężczyzna zderzył się z osobowym volvo. Z ustaleń policji wynika, że wyjeżdżając z ulicy Warszawskiej na obwodnicę, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w stronę Terespola kierowcy volvo. Za kierownicą tego auta siedział 40-latek. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka volvo.

– Kierujący pojazdami byli trzeźwi, natomiast w przypadku kierowcy astry wstępne badanie wykazało, że jest on pod wpływem narkotyków. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim zawiniątko z nieznaną substancją. Po przeprowadzeniu wstępnego badania stwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalne środki zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Została pobrana od niego krew na zawartość substancji zabronionych – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

– Apelujemy o rozwagę na drodze! Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pojazdu, mamy w swoich rękach bezpieczeństwo zarówno swoje i przewożonych pasażerów, jak też innych uczestników ruchu drogowego – mówi rzecznik.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy