Do chorych trafią nowoczesne łóżka

Do chorych trafią nowoczesne łóżka

Łóżka rehabilitacyjne już są w Caritasie. Można je teraz bezpłatnie wypożyczać

REGION Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymał 29 łóżek rehabilitacyjnych. Trafiły m.in. do Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i Parczewa.

Na łóżka od dawna jest bardzo duże zapotrzebowanie. – Ludzie zapisują się na listę rezerwową, a my oddzwaniamy, kiedy dostajemy kolejne łóżka – mówi Danuta Olichwirowicz, koordynator wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej przy bialskim Caritasie.

Łóżka, które przybyły do Caritasu aż ze Szwajcarii, są sprawne, wielofunkcyjne i elektronicznie sterowane – łatwo jest podnieść zarówno głowę i nogi pacjenta, jak również całe łóżko podnieść lub opuścić. – To pomoc zarówno dla chorego, jak i osób, które się nim opiekują – dodaje Olichwirowicz.

Nowoczesny sprzęt został pozyskany dzięki trwającej od kilku lat współpracy z Fundacją „Hilfe und Beistand”, prowadzoną przez Zakon Kawalerów Maltańskich w Szwajcarii. Łóżka przyjechały do Siedlec samochodem ciężarowym w lutym i już zostały rozdysponowane. Aby dowiedzieć się, jak z nich skorzystać, należy skontaktować się z wypożyczalniami: w Białej Podlaskiej (tel. 513 503 661), Parczewie (tel. 511 024 654) i Radzyniu Podlaskim (tel. 533 933 770). Łóżka trafiły też do Siedlec i Włodawy.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: