Dariusz Stefaniuk wicemarszałkiem województwa

Dariusz Stefaniuk wicemarszałkiem województwa
Fot. www.podlasiebp.pl

Jarosław Stawiarski (po lewej) odwiedzał Białą Podlaską kilkakrotnie. Za wspieranie miasta otrzymał nawet statuetkę

BIAŁA PODLASKA Mieszkańcy pokazali mu w drugiej turze czerwoną kartkę, ale władze PiS wyciągnęły pomocną dłoń. Mowa o byłym już prezydencie Białej Podlaskiej, który został zarekomendowany przez tą partię do pełnienia funkcji wicemarszałka województwa lubelskiego i zapewne nim zostanie.

Marszałkiem ma zostać Jarosław Stawiarski, 55-letni polityk pochodzący z Kraśnika, nauczyciel, dyrektor szkoły, starosta powiatu kraśnickiego, poseł, wiceminister sportu. Kilkakrotnie odwiedzał on Białą Podlaską właśnie jako wiceminister w rządzie PiS. To on otwierał w mieście pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i wspierał miasto w zabieganiu o pieniądze na budowę miejskiego stadionu. Dzięki rządowemu dofinansowaniu i środkom z budżetu miasta budowa ruszyła, choć wielu mieszkańców i niektórzy radni krytycznie patrzą na tak ogromną inwestycję w obliczu innych potrzeb miasta.

Dariusz Stefaniuk, według rekomendacji Komitetu Politycznego PiS, ma zostać wicemarszałkiem. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dzień po przegranej drugiej turze otwarcie przyznał, że jest zwierzęciem politycznym i z polityki rezygnować nie zamierza. I nie będzie musiał, bo dostał wielką szansę, która jednocześnie jest zapowiedzią ogromnego wsparcia dla Białej Podlaskiej.

– Rekomendacja do funkcji wicemarszałka to dla mnie ogromna nobilitacja. Obiecuję, że dalej będę działał na rzecz naszego regionu. To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta – skomentował informację Stefaniuk na swoim profilu facebookowym. Z kolei w rozmowie z "Podlasiakiem", opublikowanym w poprzednim numerze, zapowiedział, że będzie wspierał Białą Podlaską na wszelkie możliwe sposoby.

Nim to się jednak stanie, przekaże władzę nowo wybranemu prezydentowi - Michałowi Litwiniukowi z Koalicji Obywatelskiej. Uroczysta sesja odbędzie się 20 listopada, wtedy też zaprzysiężona zostanie nowa Rada Miasta oraz wybrany zostanie jej przewodniczący.

Drugim wicemarszałkiem województwa ma zostać Zbigniew Wojciechowski, a członkami zarządu: Bogna Bender-Motyka, dziennikarska TVP Lublin, córka senatora PiS oraz Zdzisław Szwed, który wraz z Wojciechowskim są jedynymi z zarządu radnymi sejmiku (otrzymali mandaty). Przewodniczącym sejmiku ma zostać Michał Mulawa.

Pierwsze posiedzenie i wybory nowego zarządu odbędą się w środę 21 listopada.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu "Podlasiaka" nr 37 od 20 listopada.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: