Czworo zasłużonych dla miasta Biała Podlaska odebrało statuetki

Czworo zasłużonych dla miasta Biała Podlaska odebrało statuetki
fot. Jacek Korwin

Od lewej: prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, wiceprezydent Justyna Gorczyca, Grzegorz Gajewski, Waldemar Robak, Bożena Gajewska, Roman Laszuk oraz przewodniczący Rady Miasta Robert Woźniak

Zwieńczeniem Dni Patrona Miasta Biała Podlaska św. Michała Archanioła była w niedzielę 29 września uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczone zostały tytuły i statuetki Zasłużonych dla Miasta Biała Podlaska. Otrzymały je w tym roku cztery osoby: trenerzy piłki siatkowej Bożena i Grzegorz Gajewscy, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. F. Chopina Waldemar Maciej Robak oraz dziennikarz sportowy, regionalista i organizator imprez Roman Laszuk.

Dekoracji dokonali prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, wiceprezydent Justyna Gorczyca i przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska Robert Woźniak. W imieniu wyróżnionych przemówił Roman Laszuk, a w części artystycznej z programem utworów jazzowych wystąpiły podopieczne Ireneusza Parafiniuka z grupy wokalnej Chwilka.

Bożena i Grzegorz Gajewscy to para utalentowanych trenerów, za sprawą których w 1994 roku powstał klub sportowy SKS Szóstka. Jego zawodniczki wielokrotnie rozsławiały Białą Podlaską na zawodach rejonowych, wojewódzkich, makroregionalnych i ogólnopolskich, zdobywając medale, tytuły mistrzyń i puchary. Trenerzy doprowadzili do powstania Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Akademii Siatkarskiej Ośrodków Szkolnych, skupiającej zawodniczki z trzech bialskich szkół. Podopieczne Bożeny i Grzegorza Gajewskich zwyciężały w prestiżowych turniejach sportowych i były powoływane do kadry Polski. Ponadto Grzegorz Gajewski był trenerem AZS AWF, wicedyrektorem i dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 6 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Waldemar Maciej Robak jest pedagogiem z 38-letnim doświadczeniem. Udało mu się wykształcić 60 uczniów w klasie saksofonu i fagotu. Dzięki jego staraniom, w Białej Podlaskiej powstała szkoła muzyczna II stopnia, a następnie Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia. Jest pomysłodawcą i realizatorem Podlaskiego Festiwalu Instrumentów Dętych oraz cyklu koncertów Muzyka u Radziwiłłów. Dyrygent szkolnej orkiestry kameralnej i big bandu.

Nasz redakcyjny kolega Roman Laszuk dał się poznać jako dziennikarz sportowy, spiker imprez sportowych (od 1984 r.), regionalista i organizator wielu imprez masowych. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej przygodę rozpoczął dziennikarską we wrześniu 1988 roku i kontynuuje ją do dziś. 28 lat pracował w „Słowie Podlasia”, gdzie pełnił funkcje redaktora naczelnego i dyrektora Grupy Wydawniczej Słowo. Od 2018 do 2019 roku był redaktorem naczelnym tygodnika „Podlasiak”, a od listopada 2019 związany z tygodnikiem i portalem „Podlasianin”.  Zasłynął jako organizator konkursu Wawrzyn Podlasia, wyborów Miss Polonia Regionu Bialskopodlaskiego, Turnieju Tenisa Stołowego, największego w regionie festynu Pożegnanie Wakacji oraz cyklu występów kabaretowych. Był współtwórcą i pomysłodawcą pisma Polskiego Związku Piłki Nożnej „Polska piłka”. Dużo czasu poświęca pracy twórczej. Jej efektem są cztery książki: „XX-lecie BOZPN”, „Ćwierćwiecze bialskiego futbolu”, „20 lat Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej” i „Kobiece oblicze piłki nożnej w AZS PWS Biała Podlaska”. Prywatnie spełnia się w kilku pasjach, jako miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej, wędkarstwa, kabaretu i podróży.

Po oficjalnej uroczystości w Urzędzie Miasta, Roman Laszuk spotkał się z kilkunastoosobowym gronem przyjaciół i dotychczasowych współpracowników redakcyjnych w restauracji Lu’kier Caffé, gdzie nadarzyła się dobra okazja do wspominków z wielu wspólnie spędzonych chwil. Przyjaciele obdarowali zasłużonego redaktora sympatycznymi upominkami.

Istvan Grabowski

 

Obejrzyj naszą galerię zdjęć z tej uroczystości:

Zasłużeni dla miasta Biała Podlaska 2024

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy